گزارش نخست وزیر اسراییل از روز اول نشست ورشو:هوای ورشو سرد است اما روابط خارجی اسرائیل به خوبی رو به گرم شدن است

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل که به منظور شرکت در اجلاس جهانی ورشو به لهستان سفر کرده است دیدارهای خود با مقامهای سیاسی کشورهای عرب منطقه را بسیار خوب توصیف کرد.

بنیامین نتانیاهو درباره دیدارهایش با مقامات کشورهای عرب گفت:دیدار عالی با وزیر امور خارجه عمان داشتم. با ایشان درباره اقدامات مشترک دیگری که می‌توانیم همراه با کشورهای منطقه برای پیشبرد منافع مشترک انجام دهیم، گفتگو نمودیم.

نتانیاهو در ادامه گفت:هم اکنون راهی نشست با وزاری خارجه و نمایندگان ۶۰ کشور هستم که محور آن برخورد با رژیم جمهوری اسلامی است.

این اجلاس به میزبانی وزیر امور خارجه آمریکا و لهستان در ورشو و با موضوع امنیت و ثبات پایدار در منطقه خاورمیانه برگزار می شود.

نتانیاهو هدف از تشکیل این جلسه را رسیدگی به نقش مخرب جمهوری اسلامی در منطقه خاورمیانه عنوان کرده بود و  گفته بود حکومت ایران محور اصلی این نشست خواهد بود.

نخست وزیر اسراییل در ادامه گفت:جلسات ما با محوریت ایران برگزار می شود اما  آنچه مهم‌ است، اجرای جلسه است، جلساتی آشکار و نه مخفیانه. چون‌نشست‌های غیر آشکار بسیار هستند.

نتانیاهو گفت:این درواقع نشستی آشکار با نمایندگان کشورهای عربی مهم است که به هدف پیشبرد منافع مشترک مبارزه با رژیم ایران، با اسرائیل سر یک میز می‌نشینند.

در ماه های گذشته کشورهای عربی به صورت بی سابقه ای به اسراییل نزدیک شده و گروه های سیاسی و دیپلماتیک آنها از اسراییل دیدن کرده و همچنین نخست وزیر اسراییل نیز به چند کشور عربی سفر کزده است.

امری که حکومت اسلامی ایران از آن ابرازی خشم و ناخشنودی کرده است.

نخست وزیر اسراییل بار دیگر به نقش مخرب حکومت اسلامی اشاره کرده و بر عزم اسراییل برای بیرون راندن جمهوری اسلامی از سوریه تاکید گذارد و گفت: ما در واقع رژیم ایران را از سوریه دور و بیرون می‌کنیم. ما به اجرای این امر متعهد هستیم و به آن ادامه می‌دهیم.

نتانیاهو پیش از آن که رهسپار ورشو شود، در گفتگو با خبرنگاران، عملا تائید کرده بود که آخرین حمله نظامی به نیروهای سپاه قدس در سوریه، توسط ارتش اسرائیل انجام گرفته است.

نخست وزیر اسراییل در پایان به سردی هوای ورشو اشاره کرده و گفت:هوای ورشو سرد است اما روابط خارجی اسرائیل به خوبی رو به گرم شدن هستند.

دیدار نخست وزیر اسراییل با وزیر امور خارجه عمان در حاشیه اجلاس ورشو

یک دیدگاه

  1. با سلام اگر اسرائیل بتواند بطور جدی مقامات امریکا را ترغیب کند که مجاهدین خلق را با رضا پهلوی و سایر مخالفین رژیم اگرچه تاکتیکی هم شده متحد کند، انوقت سرآغازی خواهد شد برای ایجاد رعشه در دل خامنه ای

Comments are closed.