گزارش های تائید نشده: در حمله به مواضع سپاه قدس در نزدیکی دمشق، چندین سپاهی کشته شده اند

درباره شمار تلفات سپاه قدس در جریان حمله در خاک سوریه، که به اسرائیل نسبت داده شده، گزارش های متفاوتی انتشار یافت که هنوز نمی توان درستی آن ها را بررسی کرد. در یک گزارش آمده است که جمعا ۲۳ تن در این حمله هوایی کشته شده اند که سه تن آن ها افراد سپاه قدس بوده اند. ولی در یک خبر دیگر، شمار تلفات سپاه قدس پانزده تن گزارش شده است.

سخن از یک حمله هوایی در سپیده دم روز گذشته (پنجشنبه) است که در جریان آن چند موضع نظامی در اطراف دمشق هدف موشک قرار گرفت و انفجارهای بزرگی در آن ها روی داد.

طبق معمول، ارتش سوریه ادعا کرد که توانسته است اکثر موشک های شلیک شده را در هوا شکار کند و طبق معمول، این حمله نیز به اسرائیل نسبت داده شد. ولی مقامات اسرائیلی حاضر نشده اند در این باره واکنش نشان دهند و تنها گفته اند که اسرائیل اجازه نخواهد داد سپاه قدس در سوریه مستقر شود و امنیت اسرائیل را به طور جدی به خطر اندازد.

مقامات سوریه ادعا می کنند که حملات هوایی اسرائیل در دو موج پیاپی صورت گرفت و ارتش سوریه توانست آنها را کاملا دفع کند. ولی از روی تصاویری که از اماکن آسیب دیده منتشر شد، معلوم می شود که زیان جدی وارد آمده است.

در این میان، از نوعی جدل و مباحثه بین اسرائیل و روسیه خبر رسید که مقامات اسرائیلی ابراز امیدواری می کنند به یک مساله حاد مبدل نشود.

ارتش روسیه ادعا می کند که هنگام اجرای حملات هوایی اسرائیل، یک هواپیمای مسافری روسی با ۱۷۲ سرنشین در حال فرود آمدن در فرودگاه بین المللی دمشق بوده و با اجرای حملات هوایی اسرائیل، جان مسافران به خطر افتاده و هواپیما ناچار شده است در یک فرودگاه نظامی نزدیک به زمین نشیند.

در همان حال که اسرائیل حاضر نیست حمله جدید به مواضع سپاه قدس در نزدیکی دمشق را تائید کند، مقامات امنیتی که حاضر نیستند نامشان برده شود می گویند که تماس های محرمانه با روسیه برای رفع سوء تفاهم ادامه دارد. آن ها یادآوری می کنند که کمیسیون مشترکی بین اسرائیل و روسیه فعال است که حملات به پایگاه های قدس در خاک سوریه را همآهنگ می سازد تا به سربازان روسی و قرارگاه های آن ها در خاک سوریه آسیبی نرسد.

سال گذشته، هنگام انجام عملیات هوائی اسرائیل، نیروی هوایی سوریه موشکی را به سوی یکی از هواپیماهای جنگی اسرائیل شلیک کرد که به یک هواپیمای باری ارتش روسیه اصابت کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند. این رویداد، موجب برخی تلخکامی های ارتش روسیه نسبت به اسرائیل گردید. با این همه، پرزیدنت پوتین ماه گذشته از اسرائیل دیدن کرد و مورد استقبال گرم قرار گرفت.

آگاهان می گویند که روابط دوستی بین روسیه و اسرائیل در حدی است که ارتش روسیه دست اسرائیل را در عملیات علیه سپاه قدس در سوریه کاملا باز گذاشته، ولی شرط آن است که جان سربازان روسی به خطر نیفتد.

 

یک دیدگاه

  1. کشور محبوب اسراییل وسایر کشورهای ذینفع به نظرما باید طوری برنامه ریزی نمایند که جمهوری جعلی اسلامی ایران حتی نتواند فکر ارسال حتی یک فشنگ به خاک کشور عراق ویمن و سوریه ولبنان را نماید تا چه رسد به کشتار دسته جمعی درآن مناطق ویا برعلیه اسراییل. رژیم منحوس ایران همیشه درهمه زمینه ها تحت پوشش کارکرده ومیکند. بعنوان مثال: از مترجمین زبانهای خارجه همیشه درکنفرانس های بین المللی استفاده کرده تا مترجمین دولتی وسازمان یافته اش شناسایی نشوند. ازدانشجویان اعزام بخارج ازکشور تعهد همکاری وتبادل اطلاعات درمقابل راحت شدن صدور ویزای برگشت وجاسوسی ازکشورهای متخاصم که کاری شرعی جلوه مینمایند را میدهد. ازتجار درزمینه تبادلات مالی وشناسایی بنگاه های اقتصادی طرف مقابل کمک میگیرد. حتی ازبیسوادان وکسانی که مدارک ومدارج علمی مناسبی ندارند بعنوان جاسوسی عادی درکوچه وخیابانهای خارج ازکشور برای رصد افراد مدنظر استفاده میکنند. ازمنابع مالی سرقت شده از ملت ایران هم برای تامین بودجه کارهای خلاف شرع وقانون وتروروبمب گذاری درمقرسخنرانیهای سران کشورهای باصطلاح متخاصم بهره میبرد ودرنهایت ذات اصلی این حکومت پلید ایران فقط ترورو تروریستی – گسترش انقلاب اسلامی وصدورآن بعنوان بهترین کالای صادراتی قرن- تبعیض نژادی ومذهبی – نفاق وکشت وکشتار وخونریزی سایرادیان و ملل میباشد وحتی بخود شیعیان داخل کشور وملت خودش هم رحم نکرده ومی بینید که چگونه سرشان کلاه میگذارند ورفتارهای ناپسند وشنیعی رامرتکب میشوند نظیر کشتن کوله بران درکردستان وکشتن وهدف قراردادن هواپیمای اکراینی با ۱۷۶ سرنشین بدون عذرخواهی وبدون شرمساری وبدون استعفاء ویا محاکمه دستوردهندگانش که شامل سیدعلی خامنه ای وسردارحاجی زاده وحسین سلامی وسردار قاآنی وچند نفر دیگر میباشد.

Comments are closed.