گزارش ها: در عملیات نیروی هوایی اسرائیل علبه قرارگاه رژیم ایران در ابوکمال، تلفات و خسارات سنگین بود

رسانه های عربی گزارش می دهند که در جریان حمله هوایی روز گذشته به قرارگاه در دست ساخت سپاه قدس در بخش شرقی سوریه، خسارات سنگینی نیز وارد آمده و تلفات جانی نیز چشمگیر بوده است. این حمله نیز به ارتش اسرائیل نسبت داده شد که به سکوت درباره آن ادامه می دهد. دولت دمشق امروز (سه شنبه) ادعا کرد که هیچگونه آسیب جانی و یا زیان مالی وارد نیامده است.

در گزارش ها آمده بود که در جریان این بمباران، انبارهای اسلحه و تاسیسات نظامی ویران گردیده است. رسانه های عربی نوشتند که حمله در چند موج صورت گرفته و هواپیماها یکی پس از دیگری بمب های خود را فروریخته و از محل دور شده اند.

برخی تحلیلگران نظامی می گویند که بمباران این پایگاه نیز بخشی از تلاش اسرائیل برای جلوگیری از رساندن اسلحه به سوریه و لبنان علیه اسرائیل می باشد. ولی در گزارش شبکه آمریکایی فاکس نیوز گفته شده بود که این قرارگاه پس از تکمیل، قادر به پذیرفتن هزاران سرباز می باشد.

در گزارش ها آمده است که حکومت ایران می کوشد جنگجویان شیعه را از کشورهای همسایه به سوریه آورد و آنان را برای حمله به اسرائیل آماده سازد. در این باره گزارش جداگانه ای خواهیم داشت.

آگاهان گفتند که رژیم ایران قصد داشت در این پایگاه بمباران شده، یک مرکز پرتاب موشک به خاک اسرائیل نیز برپا سازد. همچنین یکی از نقشه هایی که احتمالا خنثی شده، برپایی انبار بزرگی برای پهپادها و ریزپهپادهای بم افکن بوده است.

به گفته آگاهان، بسیار احتمال داشت که رژیم ایران می خواست این پهپادها را به دست حزب الله در لبنان برساند. پهپاد بمب افکن، در یک سال اخیر به یکی از جنگ افزارهای خطرناک مبدل شده است و اگر حزب الله به آن مجهز گردد، خطر بزرگی امنیت اسرائیل را تهدید خواهد کرد.

یک مقام سوری که نامش برده نشد، در گفتگو با خبرگزاری رسمی آن کشور ادعا کرد که هواپیماهای اسرائیلی این بار نیر برای اجرای ماموریت خود در حمله به آن پایگاه، از حریم هوایی شرق اردن وارد حریم هوایی سوریه شده بودند. دولت اردن به این ادعا واکنشی نشان نداده است.

این مقام سوری تاکید کرد که در هرحال مسؤولیت اصلی به عهده اسرائیل است که به تعرض و تجاوز علیه خاک سوریه دست می زند.

این مقام همچنین ادعا کرد که ایالات متحده، اسرائیل را در انجام این حمله یاری بخشیده است

3 دیدگاه‌

  1. اسرائیل که سایت های هسته‌ای رو سریع میتونه پیدا کنه کاش کشتی های سپاه هم که داره نفت های ما رو میدزده میتونست پیدا کنه و به آمریکا بگه

  2. سپاه پاسداران وسپاه قدس درهر منطقه ای که بخواهد البته از جیب منافع ملی و جیب ملت ایران در خارج از کشور بنام اسلام و به کام خودشان ولخرجی کرده و میکند تا به بهانه نبرد با دشمن فرضی تمامی ثروت ملی و مردم ساکن در ایران را به فنا دهد . بنابراین حمله به اهداف نظامی ونابودی کامل پایگاه های دست نشانده رژیم فاسد ایران در خارج ازمملکت ایران برای سایر کشورها و دولتهای منطقه لازم و ضروری میباشد. درود برشرف و وجدان سربازان و نظامیان اسراییل که جلوی کشتارو خسارت بیش از حد را با اینگونه عملیات گرفته اند.

Comments are closed.