گزارش وال استریت ژورنال در ارتباط با انفجار شب گذشته در تهران : انفجار بزرگی در نزدیکی سایت کلیدی نظامی پارچین رخ داد

وال استریت ژورنال روز ۶تیر درباره انفجار در نزدیکی سایت پارچین در گزارشی نوشت: «انفجار بزرگی در نزدیکی یک سایت کلیدی نظامی در ایران رخ داد. وزارت دفاع رژیم ایران گفت این حادثه بر اثر انفجار یک مخزن گاز صنعتی در یک منطقه مدنی پارچین بوده است. پایگاه نظامی پارچین یک مجتمع عظیم است که به توسعه و تولید موشک و مهمات اختصاص داشته و شامل چندین سایت آزمایشی است. موسسه علوم و امنیت بین‌المللی گفته بود پارچین دست کم تا سال۲۰۰۴ برای آزمایش مواد انفجاری استفاده می‌شد که می‌توانسته برای تسلیحات اتمی استفاده شود. سایت نظامی موشکی خجیر نیز در محوطه عمومی این انفجار قرار دارد.

انفجار جمعه احتمالاً سوالاتی را در مورد این‌که این انفجار یک حادثه یا خرابکاری بوده باشد مطرح می‌کند.

در سال ۲۰۱۱ انفجار بزرگی بخش‌های وسیعی از زرادخانه بیدگنه در یک پایگاه موشکی در ۳۰مایلی غرب پایتخت را نابود کرد و ۱۷نفر از اعضای سپاه پاسداران از جمله حسن مقدم را کشت که از مهمترین چهره‌های توسعه برنامه موشکی رژیم ایران بود.

این انفجار در زمانی رخ می‌دهد که افکار عمومی اعتماد کمی به رژیم ایران و سپاه پاسداران دارند.

این انفجار در زمانی است که رژیم ایران بعد از بیرون کشیدن دولت ترامپ از این توافق در سال ۲۰۱۸ گفت دیگر به محدودیتهای تعیین شده در توافق اتمی پایبند نیست.

اوایل این ماه کشورهای عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به محکومیت رژیم ایران به‌خاطر همکاری نکردن با تحقیقات آن در زمینه فعالیت‌های اتمی رژیم تهران رأی دادند که اولین قطعنامه از سال ۲۰۱۲ بوده است».

پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت رژیم مدعی شد انفجار مربوط به یک مخزن گاز صنعتی در حاشیه یکی از مراکز وزارت دفاع بوده و هیچ ارتباطی با تاسیسات نظامی واقع در منطقه ندارد.