گزارش: «پوتین به نتانیاهو گفته است که حمله علیه سپاه قدس متوقف، یا کم شود»

 

 


برخی رسانه های خبری در اسرائیل گزارش می دهند که در سفر دو روز پیش نتانیاهو به روسیه، پرزیدنت پوتین از او خواسته است که اسرائیل ضربات هوایی علیه حضور نظامی سپاه قدس در سوریه را متوقف سازد و یا آن را به حداقل برساند.
آخرین حمله هوایی که به اسرائیل نسبت داده شد، بمباران مکان گسترده ای در بخش شرقی سوریه و در نزدیکی مرز عراق بود که به گزارش شبکه تلویزیونی فاکس نیوز، رژیم ایران در حال ساخت بزرگترین قرارگاه نظامی در سوریه می باشد.
اسرائیل به موازات تلاش برای جلوگیری از استقرار سپاه قدس در سوریه، می کوشد مسیر زمینی رساندن اسلحه از حکومت ایران به سوریه و از آن جا به لبنان را متوقف سازد.
مقامات رسمی روسیه و اسرائیل تا کنون به این خبر که دولت مسکو از دولت اورشلیم می خواهد حملات هوایی در سوریه را متوقف سازد، واکنشی نشان نداده اند. ولی نتانیاهو پیش از آن که به روسیه برسد، به یک رسانه خبری آن کشور گفته بود که روابط روسیه با حکومت ایران در حال تقویت بیشتر است.
رژیم ایران از دولت های غربی، و حتی اروپا ناامید شده و اکنون به وضوح می کوشد سرنوشت خود را با روسیه و چین گره بزند. در چنین وضعی، روسیه نمی خواهد رفتاری داشته باشد که موجب دلسردی و نومیدی رژیم ایران در تکیه داشتن به مسکو گردد.
رسانه های خبری در مسکو ارزیابی کردند که پرزیدنت پوتین در دیدار با نخست وزیر و وزیر دفاع اسرائیل ناخشنودی خود را از ادامه این حملات بیان داشته است.
مقامات سیاسی روسیه و از جمله وزیر خارجه آن کشور نیز تا کنون چند بار، ناخشنودی خود از این رفتار اسرائیل را بیان داشته اند.
اسرائیل استقرار سپاه قدس در سوریه، و همچنین ادامه مجهز شدن حزب الله لبنان به موشک های نقطه زن را یک خطر امنیتی جدی تلقی می کند و اگر موجودیت خود را در خطر ببیند، بی تردید، حتی در صورت مخالفت روسیه و یا هر کشور دیگری، به اقدامات لازم برای حفظ امنیت خود دست خواهد زد.
در گزارش ها آماده است که رژیم ایران قصد دارد به عملیات ساختمانی برای تکمیل قرارگاه نظامی در شرق خاک سوریه در نقطه ای به نام قاصیون ادامه دهد و برای آن که دوباره هدف حمله هوایی قرار نگیرد، سامانه های ضد هوایی در آن نقطه مستقر ساخته است.

یک دیدگاه

Comments are closed.