گزیده ای از دیدگاه های کاربران در واکنش به این پرسش که از شاهزاده رضا پهلوی چه انتظارات سیاسی دارند

از شاهزاده رضا پهلوی چه انتظارات سیاسی دارید؟

رادیو پیام اسرائیل از شنوندگان و کاربران خود پرسیده است که از شاهزاده رضا پهلوی چه انتظارات سیاسی دارند. این پرسش از آن نظر مطرح گردیده که در تظاهرات یک سال اخیر در ایران، تنها فردی که به عنوان رهبر سیاسی آینده ایران از او نام برده شده، شاهزاده رضا پهلوی می باشد. ولی خود او به سکوت در این زمینه ادامه می دهد و مشخص نساخته که از مردم ایران چه انتظاراتی دارد و چه برنامه هایی را قصد دارد به اجرا گذارد و چگونه باید در تامین حقوق مدنی شهروندان موفق بود.

در چند روزی که اجرای این برنامه زنده اعلام گردید، شمار زیادی از کاربران رادیو پیام اسرائیل دیدگاه های خود را به صورت کتبی برای ما فرستاده اند. این برنامه امشب (یکشنبه) به طور مستقیم از فیس بوک رادیو پیام اسرائیل پخش می شود و از شنوندگان دعوت شده هنگام اجرای برنامه، از طریق مسنجر به نشانی خانم شیرلی شمسیان تماس بگیرند تا بتوانند روی خط بیایند و دیدگاه خویش را با صدای خود بیان کنند.

ابراز عقیده آزاد کاربران و شنوندگان و عامه مردم ایران، یک تمرین مهم برای رسیدن به بلوغ سیاسی و نیل به برقراری دموکراسی واقعی می باشد و ما این امکان را در اختیار همه شنوندگان نهاده ایم و اطمینان داریم همه آنانی که امشب روی خط می آیند تا دیدگاه خویش را بیان کنند، به صورت مستدل و مودبانه سخن خواهند گفت و انتظارات سیاسی خود و راه برون رفت از بحران کنونی را تشریح خواهند کرد.

بخش کوتاهی از دیدگاه های شنوندگان را از طیف های مختلف سیاسی و عقیدتی، به آگاهی کاربران می رسانیم:

یک کاربر می نویسد: انتظارات من از شاهزاده از این قرار است: فرهنگ سازی، پاکسازی افکار عمومی از چهار چوب های اشتباه فکری، مفهوم واقعی آزادی، رهایی از نژادپرستی ، رهایی از دین و مذهب رسمی، رهایی از بیگانه پرستی ، رهایی از اسلام، کمونیست، مارکسیست و هر فریب دیگر… ، تشویق به هنر، پژوهشهای علمی و فرهنگی…

یک شنونده دیگر می نویسد: انتظار دارم که شاهزاده بی طرفی خود را در رابطه با مذهب عملا اعلام دارند و از انتشار تصاویری مانند بوسیدن تازینامه بوسیله مادرشان فرح دیبا اکیدا جلوگیری نمایند . زیرا انجام اینکار  برخلاف عقیدشان که می‌گویند فردی سکولار خواهند بود میباشد .

یک ایرانی دیگر، در مورد انتظارات خود از شاهزاده رضا پهلوی می نویسد: درست است که مردم خسته شده اند ولی برای انجام خیزش به یک رهبر نیاز است که  در جلو ملت گام بردارد. ملت پهپاد نیست که بتوان او را از راه دور کنترل کرد.

برنامه مستقیم فیس بوکی امروز رادیو پیام اسرائیل با این پرسش که از شاهزاده رضا پهلوی چه انتظارات سیاسی دارید امشب (یکشنبه) به طور مستقیم از فیس بوک پخش می شود و شنوندگان می توانند از طریق تماس با مسنجر، دیدگاه خویش را با صدای خود (بدون تصویر) به آگاهی همگان برسانند.

برای آگاهی از جزئیات برنامه امروز، به آگهی در همین صفحه مراجعه فرمایید

این هم شمار دیگری از دیدگاه های شنوندگان و انتظارات آنان

۱ اقای غ .ا از تهران : درست  است که مردم خسته شدن ولی برای قیام یک رهبر میخواهند  . ملت پهپاد نیستن از دور کنترل کنید

۲ اقای د. ز : انتظار داریم در حال حاضر در مورد اتحاد طرز فکرهای سالم با قدرت عمل کنند، چیزی که بیشتر ایرانیها دوست دارند. در مورد فکرهای مریض و خودپرست و قدیمی چیزی نمیگم ولی نسل جدید را میتوانند متحد کنند.

۳ اقای  ن.و  : انتظار ما از شاهزاده رضا پهلوی شاه قانونی ایران این است که زودتر عمل کند و ما ملت ایران  به گروگان و برده و اسیر شده این حکومت آپارتاید اسلامی کمونیستی جعلی غیر قانونی را آزاد کرده و امنیت و صلح  و آرامش و آسایش و دوستی را به ایران و خاورمیانه و جهان بر گرداند ,چون تنها کسی هستند که می توانند این کار را انجام بدهند برای اینکه دارای پایگاه مردمی- سیاسی و اجتماعی  خیلی قوی بین ملت ایران و جهان هستند و تنها کسی هستند که حافظ تمامیت ارضی ایران یکپارچه می باشند .

۴ اقای ر.س : اگر شاهزاده خودشان در برنامه شما حضور ندارند طرح این سوال موضوعیت نداره ، ایشان یک چارت مشخص کاری داره و براه انداختن شور حسینی بدون تعقل یعنی به غلط رفتن ، خود ایشان را دعوت کنید تا پاسخگو باشند ، در غیر اینصورت مفهوم آن این است که دست اندرکاران رادیو اسراییل برنامه کاری ایشان را قبول ندارند که به اعتقاد من کار رادیو این نیست و شما قصد فشار بر روی شاهزاده دارید ، من روش کاری ایشان رو میپسندم و راهکارهای آنچنانی برخی نصیحت کنندگان به ایشان را غیر کارشناسانه میدانم ، ایشان فارغ التحصیل رشتهٔ علوم سیاسی است ، تودهٔ مردم قصد خلاصی از این حکومت را دارد و خیلی ها بهر قیمتی ، ایشان یک ایران بسیار بهتری میخواهد که در صورت پرداخت بها نتیجه داشته باشد.

۵ خانم ت.ب : از شاهزاده انتظار دارم شفاف تر عمل کند.شرکت ایشان در فراخوان برای تشکیل  شورای ملی، تاسیس تلویزیون افق ایران و برخی دیگر از کنشهای ایشان به باور من نتایج مثبتی در مسیر تقویت جنبش آزادیخواهی مردم ایران ببار نیاورده است بلکه بلعکس موجب تقویت جریانهای انحرافی و در نهایت در جهت منافع رژیم بوده است.

بنظرم خود شاهزاده هم به این موضوع پی برده اند که در مواردی مسیر را به اشتباه پیموده اند کما اینکه ایشان دیگر رئیس شورای ملی نیستند و تلویزیون افق ایران تریبون رسمی ایشان نیست.

خواهش میکنم این سئوال مشخص را شاهزاده بپرسید:

– آیا شاهزاده در مواردی مانند تشکیل شورای به اصطلاح ملی یا اعلام تلویزیونی خاص بعنوان تریبون از رژیم رودست خورده اند  یا موضوع دیگری در میان است؟ و بطور کل چرا ایشان شفاف سازی نمی کنند؟

۶ خانم ش.ش : با عرض  درود و سپاس از مطرح کردن این مطلب .

خیلی مختصر و مفید انتظار اکثریت ایرانیان این است که ایشان رهبریت  اپوزیسیون را با علم به اینکه بارها از ایشان خواسته شده بطور رسمی بعهده بگیرند و موجب دلگرمی و مبارزه و ایستادگی بیشتر مردم ایران در درون و برون مرز در این برهه زمانی و بحرانی  باشند.

۷اقای ا . ی: با درود  از ایشان می خواهم وارد عمل بشود مردم همه از او انتظار دارند  بعد از اینکه رژیم عوض شد بیاید ایران به گفته خودش دوست ندارد در حکومت باشد میل ایشان است ولی همه  ایشان را می خواند چرا که دو نسل ایشان را دیدند.

۸ اقای ح.ر : ضمن سپاس از رادیو اسرائیل و جناب منشه امیر شروع مستمر و بی وقفه لایو و ارتباط نزدیکتر با مردم، یکی از اساسی ترین، حیاتی ترین و بزرگترین نیاز در شرایط حاضر برای شتاب در روند سرنگونی رژیم تبهکار با حضور بمراتب پررنگتر شاهزاده، میباشد . آیا وقت اعلام اتحاد شاهزاده با مردم، بطور رسمی در جایگاه یک لیدر با محبوبیتی حداکثری، فرا نرسیده است ؟

۹ خانم ا.ا : من از شاهزاده انتظار دارم خیلی زیاد نکات روشن برنامه شان برای آینده ایران را با مردم در میان بگذارند.  درست است که مردم باید رای بدهند برای سیستم حکومتی که میخواهند. ولی شخصیتهای عمده آینده که همراه ایشان خواهند بود چه کسانی هستند. وزیر اقتصاد و امور مالی پیشنهادی شما کیست؟ برنامه زنده کردن اقتصاد را چه پیشنهاد میکنید. نکته های عمده قانون اساسی بر چه مدلی پیشنهاد میکنید؟ شخصیت های عمده احزاب سیاسی را معرفی کنید. مردم فقط نمیتوانند  به خاطر پدر و پدربزرگ محترم شما تصمیم بگیرند. بعد از سرنگونی آخوند ها تا چند وقت حکومت نظامی برقرار میکنید تا وضعیت آرام شود؟ شروع کنید به اینکه خودتان اول از همه باور کنید که رهبر ایران بعد از آخوند ها خواهید بود و یک نقشه روشن جلوی پای مردم بگذارید.

۱۰ اقای ب .ا : انتظار داریم یک کانال  تلویزیونی اجاره کنه ومستقیم بی پرده راحت هم کارهاش وخواسته هاش بگه هم مستقیم اجازه بده مردم با ایشان حرف بزنند این کار باعث دلگرمی و جذب مخاطب میشه بی شیله و پیله که هستند عامه مردمی که با اینترنت سروکاری ندارند بهتر می بینند و جذب میشوند و بیست چهارساعته  باشه و به پارلمان های دنیا بروند و مرتب هر روز مصاحبه روزانه کنند و فقط اعلامیه ندهند.

2 دیدگاه‌

  1. سوال بسیار مهمی که شاید سوال خیلی از مردم از شاهزاده رضا پهلوی باشه این است که:با توجه به اینکه چند سال قبل در یکی از روزنامه های کثیرالانتشار ایران مطلبی چاپ شده بود که رضا پهلوی از طرف جمهوری اسلامی مهار شده است و خطری از جانب ایشان متوجه جمهوری اسلامی نیست این را از ایشان بپرسید که چه دلیلی دارد که این مطلب را روزنامه ایران نوشته بوده است؟!و آیا واقعا از جانب حکومت ایران به سکوت تهدید شده است؟!؟

  2. شما آقای منشه امیر؛اگه قرار بود برنامه یکطرفه به نفع رضا پهلوی تدارک دیده شود دیگرچه نیازی به بازگذاشتن کامنت برای همه بود تا مثلا همه نظربدهند؟ شما حتی نظریک نفر از مخالفین ایشان را نام نبرده اید و جوری نوشته اید که انگار همه مردم به ایشان تمایل دارند۰ این دروغیست آشکار۰
    همچنین ٬ نوشته اید درتظاهرات های داخل ایران مردم از ایشان گویا طرفداری کرده اند که این هم صحت ندارد۰شعارهایی با مظمون رضا شاه روحت شاد سرداده شد و آن هم احتمالا به خاطر ضد آخوند بودنش بود۰
    سعی نکنید بر خلاف وجدان ژورنالیستی سانسور و مصلحت اندیشی کنید۰فکر میکنم دیگردوران حقنه کردن افراد در رادیو تلویزیون های استعماری و دارای منافع مشخص بسرآمده باشد۰
    با آرزوی سلامتی برای ملت یهود

Comments are closed.