گسترش اعتراضات در سیستان و بلوچستان:مردم شهر کورین مقر سپاه را به تصرف درآورده و جاده ها را بستند

جوانان سوخت بر که توسط رژیم کشته شدند

گزارش های مردمی از شهر های مختلف استان سیستان و بلوچستان حاکی از گسترش اعتراضات مردمی در این استان است.

بر پایه ویدیوهای منتشر شده در فضای اینترنت مردم و جوانان شهر کورین سر جنگل از توابع استان سیستان وبلوچستان امروز(چهارشنبه)پایگاه سپاه پاسداران رژیم در این شهر را به تصرف خود در آوردند.

همچنین منابع محلی اعلام کردند که مردم خشمگین جاده کورین به دزاب را مسدود کردند.

گزارش ها از زاهدان نیز حاکی از اعتصاب گسترده مردم و کسبه در این شهر است.

شهر سراوان که در دو روز گذشته صحنه اعتراضات گسترده بر ضد رژیم بود شب گذشته نیز تا پاسی از نیمه شب همچنان نا آرام بود و مردم خشمگین در خیابان ها حضور داشتند.

روز گذشته فراخوان مردمی در فضای مجازی منتشر گردید ه از مردم می خواست تا در روز چهارشنبه(امروز) در اعتراض به کشتار سوخت بران توسط رژیم اسلامی دست به اعتصاب بزنند.

پس از گسترش اعتراضات در دو روز گذشته و حمله به فرمانداری سراوان حکومت اقدام به قطع اینترنت کرده و گزارش ها حاکی از آن بود که برقراری ارتباط از طریق اینترنت به کندی صورت می گیرد.

درگیری ها به دلیل کشته شدن دست‌کم ۱۰ سوخت بر بلوچ در نقطه صفر مرزی سراوان به دست نیروهای سپاه پاسداران، می باشد که خشم مردم معترض را برانگیخته است. معترضان و نیروهای امنیتی با یکدیگر  درگیر شده اند.

بنا بر گزارش ها مردم معترض ساختمان فرمانداری را به کنترل خود درآورده اند.

سوخت بران بلوچ سال‌هاست که هدف گلوله نیروهای نظامی و امنیتی  قرار می‌گیرند و جان می‌دهند.

فعالان بلوچ روز گذشته (دوشنبه) از کشته شدن دست‌کم ۱۰ تن از سوخت‌بران در نقطه صفر مرزی به دست نیروهای سپاه پاسداران خبر داد. شماری نیز مجروح شدند که حال پنج تن از آنها وخیم است. این تیراندازی به امنیتی شدن فضا و اعزام نیروهای بیشتر به منطقه انجامید.

خانواده سوخت‌برانی که شامگاه چهارم اسفند به دست سپاه پاسداران در نقطه مرزی اسکان در سراوان به قتل رسیدند، و مردم معترض  صبح سه‌شنبه مقابل ساختمان فرمانداری این شهر تجمع کردند.