گسترش نفوذ شبکه غیب‌گویی و جن‌گیری در بین مسئولان حکومت ایران !

داریوش قنبری استاد دانشگاه با انتشار یادداشتی با عنوان غیب‌گویی و جن‌گیری در حکومت اسلامی  در آرمان ملی نوشت: به گفته احمد توکلی «در سال‌های اخیر مدعیان غیب‌گویی و جن‌گیری در تصمیمات مرموزانه و ناکارآمدی از بعضی مسئولان دست داشته‌اند… شبکه بزرگ و تودرتویی که در لباس تاجران نیکوکار و متدین بر علما و مسئولان ایران اعمال نفوذ می‌کنند».

این یادداشت پس از ان منتشر شد که احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در یادداشتی که در سایت الف منتشر کرده، تاکید کرده که جن‌گیرها در تصمیمات مسئولان جمهوری اسلامی نقش دارند،وی در ادامه افزوده که  پرونده‌هایی در این زمینه در موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت در دست بررسی است.

توکلی در بخش دیگری از یادداشت اش به ماجرای نقل‌قول کاظم صدیقی درباره محمدتقی مصباح‌یزدی اشاره کرده و نوشته است :  فردی که جنازه مصباح یزدی را غسل داده “رضا مطلبی کاشانی، غسال میلیاردر، ابر بدهکار بانکی، پسرش داماد علیرضا پناهیان ، سخنران رسمی بیت خامنه ای” است.

پیشتر نیز کاظم صدیقی، امام جمعه تهران، در یک برنامه تلویزیونی گفته بود «آخوند مصباح یزدی هنگامی که غسل میت داده می‌شد، چشم باز کرد و به غسال لبخند زد».

علی خامنه‌ای، نیز پیش از این در یک سخنرانی به نقش‌آفرینی جن در سیاست اشاره کرد و گفت جمهوری اسلامی «دشمنان جنی» دارد که با دیگر دشمنان حکومت همکاری می‌کنند.

قنبری در ادامه نوشت: بیان این سخنان آن هم از زبان فردی که سیاستمدار کارکشته و مطلع است، جای تامل و تاسف از این لحاظ دارد که در قرن بیست‌ویکم هنوز چنین ایده‌ها و اندیشه‌هایی در جامعه ما وجود دارد .

او نگاشته است: این نشان می‌دهد افراد عالم تحصیلکرده در تصمیم‌گیری‌ها دخالت چندانی ندارند و ما  شاهدیم افرادی با تفکرات جادویی هنوز دارند تصمیم‌گیری می‌کنند و از آن مهم‌تر اینکه اداره کشور هم براساس بعضی تفکراتی که ماهیت جادویی داشته، بوده است!

قنبری در ادامه نوشته است: باید موضوعی که توکلی بدان پرداخته را جدی گرفت و حداقل در سطوح تصمیم‌گیری به افراد ناآگاهی که به این بیراهه رفته‌اند اجازه نداد که دخیل باشند، چون ورود این تفکر به حوزه تصمیم‌گیری به نابودی یک جامعه می‌انجامد. در شرایطی که تفکر علمی باید حاکم بر تصمیمات باشد، برگشت به تفکرات خرافی مبتنی بر جن‌گیری و فال‌گیری، برای یک جامعه فاجعه‌آمیز است.

در گذشته برای اتفاق و حادثه ای در حکومت از واژه صهیونیست ها استفاده می کردند و اکنون ادعا می کنند که این عوامل جن گیران و غیبگویان هستند