گواتمالا، دومین کشور پس از آمریکا، سفارتخانه را در اورشلیم گشود

 

نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهوری گواتمالا در آئین گشایش سفارتخانه در اورشلیم

دو روز پس از گشایش رسمی سفارت ایالات متحده در اورشلیم، دولت گواتمالا نیز امروز (چهارشنبه) سفارتخانه خود را از تل آویو به پایتخت اسرائیل منتقل ساخت. در این مراسم رئیس جمهوری گواتمالا ، خانم وزیر خارجه و شماری دیگر از بلندپایگان آن کشور حضور داشتند. رهبران دو کشور در سخنرانی های خود، اهمیت گسترش مناسبات دوستانه را مورد تاکید قرار دادند.

ئر حاشیه گشایش سفارتخانه، نخست وزیر اسرائیل با میهمانان از گواتمالا دیدارهای متعدد خواهد داشت تا اقدامات بیشتری برای گسترش همکاری و تحکیم روابط به عمل آید.

اسرائیل انتظار دارد که چند کشور دیگر آمریکای لاتین و اروپای شرقی نیز به دنبال ایالات متحده سفارتخانه های خود را به اورشلیم

نخست وزیر اسرائیل و همسرش در کنار رئیس جمهوری گواتمالا و همسرش و همچنین خانم وزیر خارجه آن کشور در آئین گشایش سفارتخانه

منتقل سازند.

3 دیدگاه‌

  1. میگویند حدود ۷۰ سال قبل یعنی سال ۱۹۴۹ اسراییل و متحدانش طی معاهده ای ظالمانه قسمتهای زیادی از کشور دوست و برادر ، فلسطین را اشغال کردند و ما تا به امروز برای حمایت از مردم مسلمان و مظلوم فلسطین اسراییل را به رسمیت نمیشناسیم و با این کشور ظالم مسابقه هم نمیدهیم.

    از طرفی حدود ۱۹۰ سال پیش هم کشور روسیه طی معاهداتی ظالمانه در دو نوبت قسمتهای زیادی از خاک ایران را اشغال و به خاک خود ضمیمه کرده است.
    حال چگونه است که ما کشوری را که خاک خودمان را اشغال کرده به رسمیت میشناسیم و آنها را بهترین متحد خود میدانیم اما کشوری را که بنا به ادعای اینان خاک دیگران را تصرف کرده به رسمیت نمیشناسیم؟

    اگر کسی جوابی منطقی به این سؤال بدهد ، مرا یک عمر مدیون خود نموده است!

Comments are closed.