گیتی پورفاضل، یکی دیگر از امضا کننده کنندگان بیانیه استعفای خامنه‌ای، را به زندان بردند

به گفته نزدیکان گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری و از امضاکنندگان بیانیه درخواست استعفای علی خامنه‌ای، رهبر حکومت اسلامی، را بازداشت و به زندان بردند.

یکی از نزدیکان خانم پورفاضل به رادیو فردا اطلاع داد که این وکیل دادگستری روز یکشنبه ۱۶ شهریور جهت اجرای حکم ۲۷ ماه زندان خود به زندان اوین تهران منتقل شده است.

مرداد سال گذشته ۱۴ نفر از کنشگران حوزه زنان در بیانیه‌ای خواستار استعفای علی  خامنه‌ای از رهبری و گذار از حکومت اسلامی شدند.

پیشتر نیز ۱۴ فعال مدنی و سیاسی دیگر ایران با انتشار بیانیه‌ای خواسته‌های مشابهی را مطرح کرده بودند، اما واکنش حکومت ایران به این بیانیه‌ها بازداشت بسیاری از امضاکنندگان و محکومیت آنها به زندان بود.

گیتی پورفاضل نیز به فاصله چند هفته از انتشار این بیانیه بازداشت و تا اواخر آبان گذشته در زندان اوین محبوس شد.

او را بابت دو اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور و فعالیت تبلیغی علیه نظام به چهار سال و دو ماه زندان محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدیدنظر به دو سال و سه ماه زندان تعزیری کاهش یافت.

۱۴ کنشگر حوزه زنان ایران نیز  در بیانیه خود نوشته‌ بودند، «علیه این نظام ضدزن که ارزش‌های انسانی ما را محو نموده است، بپاخاسته و خواستار گذار کامل از نظام جمهوری‌اسلامی و تدوین قانون اساسی جدیدی هستیم».

آنان در این بیانیه تاکید داشتند که «با شیوه‌ای مدنی و بدون خشونت، مبارزه خود را با گفتن نه به جمهوری اسلامی ادامه می‌دهند».

برخی دیگر از امضاکنندگان این بیانیه که به زندان محکوم شده‌اند عبارتند از فاطمه سپهری (شش سال زندان)، نرگس منصوری (شش سال)، شهلا جهان‌بین، زهرا جمالی و شهلا انتصاری (هر کدام ۲۷ ماه زندان).