راستی اسرائیل را دیوار کوتاه گیر آورده اند؟

در خبرها آمده بود که دوباره علیه اسرائیل، از چین دور دست تا بریتانیا و از الجزایر تا ایتالیا و فرانسه تظاهرات به راه انداخته اند.

چرا؟ به خاطر آنکه در ده سال گذشته ده ها هزار نفر شهروندان کشورهای آفریقایی، به ویژه از سودان و اریتره، از طریق خاک مصر در شبه جزیره سینا، به طور غیرقانونی و در تاریکی شب وارد اسرائیل شده اند.

البته از سه سال پیش که اسرائیل یک دیوار بلند در مرز خود با سینا برپا ساخت، این ورود غیرقانونی متوقف شده است. هجوم این شمار بزرگ افراد، به یک مشکل اقتصادی و یک معضل اجتماعی برای اسرائیل مبدل شده است که ممکن است مسائل امنیتی نیز به وجود آورد.

امریکا یک کشور بزرگ است که می تواند هر سال چند ده هزار و یا چند صد هزار مهاجر را جذب کند.

ولی اسرائیل کشور کوچکی است که یک هشتادم خاک ایران وسعت دارد و کل جمعیتش از دو سوم کل جمعیت تهران کمتر است.

آرمان اصلی اسرائیل جذب آوارگان و اخراج شدگان یهودی از کشورهای مختلف جهان است.

اسرائیل پذیرای چند میلیون نفر یهودیانی بوده که کشورهای عرب آن ها را اخراج کردند و یا یهودیان بازمانده هولوکاست که وقتی از اردوگاه های مرگ رهایی یافتند، اسرائیل آغوش خود را به روی آنان گشود.

پناهجویان افریقایی در اسرائیل اکثرا آنانی هستند که در جستجوی کار و زندگی بهتر به این کشور روی آورده اند – همانگونه که شماری از کشورهای اروپایی با همین سیل پناهجویان روبرو هستند.

ولی در همان حال، اسرائیل موازین انسانی را نیز در نظر می گیرد و این افراد را به کشورهای زادگاه خود باز نمی گرداند، بلکه با دو سه کشور افریقایی به توافق محرمانه رسیده که این افراد را در خاک خود بپذیرند و اسکان دهند.

اسرائیل به این مهاجران غیرقانونی چند هزار دلار پول تو جیبی می دهد و بلیط هواپیما برایشان می خرد و به کشور جذب کننده نیز پول می پردازد تا رفاه این افراد را تامین کند.

ولی آن مهاجران غیرقانونی نمی خواهند از اسرائیل بروند، زیرا در این کشور از مزایای زیاد، زندگی خوب و درآمد بالا برخوردارند و این جا را به آن کشورهای افریقایی ترجیح می دهند.

بهمین جهت نیز هست که در روزهای اخیر در چند شهر اسرائیل به تظاهرات اعتراضی دست زده ابودند.

با این همه، سازمان های حقوق بشر و یهودیان بازمانده از هولوکاست و نهادهای دیگر بر اسرائیل خشم گرفته اند که چرا این افراد غیرقانونی را می خواهد اخراج کند.

آیا انگلستان اخراج نمی کند؟ فرانسه اخراج نمی کند؟ یا کشورهای دیگر؟

بله، اخراج می کنند – منتها با جیب خالی و این در حالی که اسرائیل به کارجویان افریقایی پول سفر هم می دهد.

حالا این امر چه ارتباطی با کشورهای خارجی دارد که از چین تا بریتانیا علیه اسرائیل صف می کشیدند و شعار می دهند؟

یک مقایسه کوتاه بفرمائید: اکنون چند ماه است که دولت میانمار (همان برمه سابق) مسلمانان اقلیم روهینگیا را آزار می دهد، خانه های آن ها را به آتش می کشد و جانشان را در معرض تهدید قرار می دهد و زن و مرد و کودک را ناچار می سازد با پای پیاده به کشور مسلمان و همسایه، یعنی بنگلادش فرار کنند.

گفته می شود که نیم میلیون نفر مسلمانان محنت زده روهینگیایی به بنگلادش فرار کرده اند.

آیا تا کنون دیده اید که تظاهرات جهانی به حمایت از این نگون بختان به راه افتد؟

حتی در حکومت اسلامی ایران ما چنین اعتراضاتی را به خاطر آن مسلمانان ندیدیم، تا چه رسد به چین و بریتانیا که دلشان به حال مهاجران غیرقانونی به خاک اسرائیل سوخته ولی به مصیبت مسلمانان روهینگیایی بی اعتنایی می کنند.

راستی، اسرائیل را دیوار کوتاه گیر آورده اند؟

2 دیدگاه‌

  1. با سلام و عرض ادب خدمت شما عزیزان در صدای دمکراتیک اسرائیل.
    گفتم صدای دمکراتیک اسرائیل و در همین جمله نظرم را گفته ام با این وجود باید بگویم من در ایران زندگی می کنم و به جرآت بگویم، از پانزده سالگی که هنوز ماهواره نداشتیم با رادیو صدای اسرائیل و بی بی سی را که هنوز صدا بود بدون سیما(بی بی سی فارسی) گوش می کردم چند صدا برایم همیشه با وجود پارازیت ها ی پی در پی آن زمان که گاها مجبور می شدم همین طور که پای رادیو لم داده بودم با اعصاب خوردی بلند شوم و با دست آنتن رادیو را بگردانم،یا حتی دکمه ی بافر یا همان موج گیر هم جواب نمی داد و به اجبار راه آخر را تغییر موج اصلی به عقب و جلو می دیدم،برایم شیرین و دلچسب بود یکی صدای آقای منشه امیر و خانم فرنوش رام از صدای دمراتیک اسرائیل و دیگری صدای آقای شهریار رادپور از بی بی سی فارسی.
    ببخشید طولانی شد وجمله بندی های خراب ولی در یک کلام دیواری بلند تر از اسرائیل برای فریاد حق ندیدم هنوز.
    پس همین دیوار کوتاه زمانی که شناخته شود که بی طرف ترین صدا است،می شود بلند ترین دیوار برای فریاد و دادخواهی اگر حسین ابن علی در آن زمان چنین دیوار بلندی داشت به جای کوفه به اورشلیم می آمد برای صدای:هل من ناصر ینصرنی. بی شک ولی به امید خدا حجتیه از ایران به کمک همین احمدی نژاد خوب راهی هستند برای فریاد.

Comments are closed.