خامنه ای شمشیر را از رو بسته است!

 

دانلود فایل صوتی

علی خامنه ای رهبر حکومت اسلامی ایران، در سخنان دیروز خود همه درها را به روی هرگونه توافق و تفاهم با کشورهای غربی بست و با اظهارات آشتی ناپذیر خود، عملا هرگونه تفاهم و همکاری با خواسته های جهان آزاد را رد کرد.

این سخنان در واقع پاسخی به سخنرانی نخست وزیر اسرائیل در همایش ایپاک و همچنین نطق ها و اظهارات رئیس جمهوری ایالات متحده و معاون او، و خانم نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل بود که همگی از ادامه تلاش رژیم ایران برای ایجاد آشوب و فتنه در منطقه ابراز نگرانی کرده و گفته بودند که رژیم ایران قصد برپایی یک امپراطوری را دارد.

خامنه ای در سخنان خود که در دیدار با گروهی از روحانیون حکومتی بیان شد، تاکید کرد که رژیم وی هیچگونه کاهش برنامه های موشکی را نمی پذیرد، از دخالت نظامی در کشورهای منطقه دست برنخواهد داشت و در برجام هیچ گونه تغییری نخواهد داد.

آگاهان می گویند که با این سخنان، تقریبا مسلم می شود که امکانی برای تغییر یا اصلاح مواد برجام وجود ندارد و بنابراین، ایالات متحده در موعد اعلام شده، از این توافق خارج خواهد شد.

آگاهان می گویند که سفر وزیر خارجه فرانسه به تهران نیز هیچگونه دستاوردی به دنبال نداشت و مقامات رسمی حکومت به صراحت گفتند که فشارهای غرب را رد می کنند و به آن ها اجازه نمی دهند سیاست های منطقه ای و جنگی رژیم ایران را رقم بزنند.

خامنه ای در مورد دخالت های توسعه طلبانه رژیم ایران در کشورهای منطقه گفت که رژیم ایران به خود حق این دخالت را می دهد، زیرا کشورهای منطقه همسایگان ایران هستند و حق دارد در آن ها دخالت کند، و این در حالی که به گفته او، کشورهای دیگر دورند و حق دخالت ندارند.

رژیم ایران در سال های گذشته دخالت نظامی در کشورهای دیگر را انکار می کرد و آن را “خدمات مستشاری” می نامید. ولی اکنون خامنه ای به صراحت این دخالت نظامی را تائید می کند و آن را حق رژیم می داند و دخالت کشورهای دیگر را مطرود می خواند.

این ادعا در حالی مطرح می شود که رژیم ایران علنا برای برانداختن رژیم های عربی حوزه خلیج فارس تلاش می کند و از جمله شیعیان بحرین را علیه رژیم اهل تسنن آن کشور تحریک می کند و به حضور نظامی گسترده در یمن و سوریه و عراق و لبنان ادامه می دهد.

حکومت ایران هر سال میلیاردها دلار از پول ملت را برای ایجاد شبکه های تروریستی و آموزش چریک های شیعه در منطقه هزینه می کند تا با کمک آن ها بتواند حکومت های کنونی در منطقه را براندازد و راه را برای گسترش نفوذ خود هموار سازد.

خامنه ای در سخنان دیروز خود این تلاش را ایجاد پیمان با مردم منطقه خواند و از جمله گفت: «این مساله اصلا به شما چه مربوط است؟ این منطقه، منطقه ماست یا شما؟ شما در منطقه ما چه می کنید؟ ما با ملت های منطقه قرار می گذاریم و قرار هم گذاشته ایم وپیش هم رفته ایم و پیش تر هم خواهیم رفت».

خامنه ای در حالی ادعا می کند که با ملت های منطقه پیمان بسته است، که در داخل ایران ملت را سرکوب می کند و در کشورهای منطقه می کوشد از طریق برپایی گروه های تروریستی، به تخریب و تحریک دست بزند و عوامل و ایادی فتنه به وجود آورد. خامنه ای این شیوه تجاوزکارانه را “پیمان بستن با کشورهای منطقه” می نامد.

خامنه ای در حالی ادعا می کند که با ملت های منطقه پیمان بسته است، که در سوریه در کشتار بیش از نیم میلیون نفر مردم بپاخاسته سهم جنایتکارانه ای داشته و در یمن موجب طولانی شدن جنگ و کشتار زنان و کودکان و غیرنظامیان گردیده، و لبنان را به آشوب کشانده و در عراق نیز می کوشد جای پای خود را محکم سازد، ولی بسیاری از سازمان های شیعه نیز با حضور نظامی حکومت ایران در عراق مخالفند و خواهان خروج آن می باشند.

ولی مطلقه فقیه، در سخنان روز گذشته خود، نه فقط سرکوب زنان ایران را مورد تائید قرار داد و اقدام دلاورانه آن ها را محدود و بی اهمیت و ساخته و پرداخته بیگانگان نامید، ، بلکه ثابت کرد که در رویارویی با خواست جامعه جهانی و تلاش غرب برای مهار کردن زیاده خواهی های استعماری رژیم ایران، شمشیر را از رو بسته و بر وخامت اوضاع می افزاید و کشورهایی را که مورد تهدید مستقیم رژیم قرار دارند، ناچار می سازد بر قاطعیت خود علیه چنین حکومتی بیافزایند و تا دیر شنده جلوی زیاده خواهی های این حکومت دینی را بگیرند.

2 دیدگاه‌

  1. خامنه ای در حالی ادعا می کند که با ملت های منطقه پیمان بسته است، که در سوریه در کشتار بیش از نیم میلیون نفر مردم بپاخاسته سهم جنایتکارانه ای

Comments are closed.