یازده سال پس از قتل یک دانشمند توسط حکومت ایران، پیکار ادامه دارد

این هفته یازده سال از مرگ یک دانشمند اتمی ایران می گذرد. ماموران رژیم ستمگر او را در خواب کشتند و ادعا کردند که از گاز بخاری خفه شده است. با این همه مرگ او را به اسرائیل نسبت دادند، تا به خیال خویش رد گم کرده باشند.

این نخستین بار نبود که حکومت اسلامی ایران جنایات خود را به اسرائیل نسبت می داد تا ظاهرا خود را از اتهام دور سازد.

دکتر اردشیر حسین پور استاد فیزیک و ریاضی و دانشمند جوان فیزیک اتمی بود

او در رشته الکترو مغناطیس و غنی سازی اورانیوم تخصص داشت

دکتر اردشیر حسین پور یازده سال پیش در چنین روزهایی در خانه اش در شیراز کشته شد.

در سال های بعد نیز چند تن دیگر از دست اندرکاران امور اتمی ایران هدف انتقام رژیم قرار گرفتند، که حکومت آن موارد را نیز به اسرائیل نسبت داد.

دکتر اردشیر حسین پور در سحرگاه ۲۵ دیماه سال ۱۳۸۵ توسط نوعی گاز سمی هنگام خواب در خانه اش کشته شد. همسر نوجوان او را به بهانه های مختلف تشویق کرده بودند که شب را در خانه پدر و مادر خویش بخوابد. فردای آن روز، همسر نخستین فردی بود که جسد شوهرش را در اطاق یافت.

محبوبه حسین پور خواهر آن دانشمند اتمی جان باخته، می گوید که حتم دارد این جنایت توسط ماموران رژیم صورت گرفت و علتش آن بود که دکتر اردشیر حسین پور حاضر نشد دانش اتمی خود را در خدمت تولید اورانیوم ۲۰ درصدی بگذارد که گام خطرناکی در راه رسیدن به بمب اتمی می باشد.

او می گوید: اگر ادعای رژیم درست است که می گوید اسرائیل برادرش را به قتل رسانده، پس چرا هرگز در بین افرادی که رژیم آن ها را “شهدای اتمی” می خواند، هرگز نامی از او نمی برند و یادی از او نمی کنند؟

خواهرش محبوبه، ناچار شد از وطن بگریزد. مادر اردشیر کوتاه مدتی پس از قتل فرزندش، از غم او جان سگرد. ولی خواهر، برای آن که انتقام خون برادر را بگیرد و به چنگال رژیم نیفتد، ناچار شد از ایران بگریزد و با خود سوگند خورد که انتقام برادر را از یکایک دست اندرکاران این رژیم تباه بگیرد.

محبوبه حسین پور هر هفته ظهر روز یکشبنه، به تنهایی در برابر ساختمان معروف به فدرال بیلدینگ در لوس آنجلس می ایستد و تصویر برادرش را همراه با شعارهای بزرگ علیه رژیم به تور سیمی آن ساختمان بلند می آویزد تا خشم خود را بیان کرده باشد.

محبوبه حسین پور از ۱۷ دیماه که یادروز آزادی زن ایرانی است، تا ۲۲ بهمن ماه که گروه خمینی انقلاب را از ملت ایران ربودند، هر شب در همان مکان، یعنی کنار فدرال بیلدینگ می ایستد و در اقدام آرام خود، از طریق فیس بوک با هزاران نفر از ایرانیانی که با او ابراز همبستگی می کند سخن می گوید.

او همه خانواده های داعدار را نیز که فرزندان آنان به دست رژیم کشته شده اند دعوت کرده است که به این اقدام اعتراضی بپیوندند.

محبوبه حسین پور می گوید: اگر خانواده های داغدار سکوت کنند، رژیم به جنایات خود ادامه خواهد داد.

او می گوید که باید یک جنبش بین المللی خانواده های داغدار به وجود آید که با بهره گیری از هر امکان جهانی، خواهان محاکمه و مجازات این عناصر آدمکش رژیم گردد.

محبوبه حسن پور می گوید: در هر شرائطی باید صدای اعتراض را بلند کرد و جنایتکاران را رسوا ساخت و آن ها را به دادگاه عدل کشاند و به سزای اعمالشان رساند.