یاوه گویی جدید محسن رضایی: ملت ایران با الگو پذیری از قاسم سلیمانی، میتواند در نظم نوین جهانی نقش داشته باشد

با بی خردی و نبود تخصص و دانش لازم ، ایران را به هرج و مرج کشانده اند .ولی حالا محسن رضایی فرمانده پیشین سپاه پاسداران ادعا کرده می گوید:  ملت ایران با لگو پذیری از قاسم سلیمانی، می‌تواند نقش موثری در شکل دادن به نظم و جهان جدید داشته باشد

پاسدار محسن رضایی افزود: کرونا سرانجام خواهد رفت ولی زخم ناشی از کرونا و پیامدهای آن بر پیکر جهان باقی خواهد ماند. چرا؟ چون ساختار قدرت بین الملل کنونی، توان کافی برای درمان این زخم و جبران پیامدهای وسیع آن را ندارد، طبعاً این ساختار تغییر خواهد کرد و نظمی جدید پدیدار خواهد شد. و فرصتی برای ترمیم دردهای عمیق بشریت پیدا خواهد شد.

وی گفت: در آینده از یکسو غرب یعنی اروپا و امریکا، ضعیف می شود و از سوی دیگر آسیا و چین قوی تر از گذشته در صحنه خواهند بود. و در نتیجه، بخش اعظمی از قدرت و برتری اقتصادی از غرب به شرق منتقل می شود. ولی آیا آسیا و چین قادرند اولا انسجامی همچون غرب در نیمه دوم قرن بیستم داشته باشند؟ و شکاف هندوچین فعال نخواهد شد؟ ثانیا آیا می توانند پشتوانه فلسفی و معرفتی متفاوت از اومانیسم و لیبرالیسم به وجود آورند؟

در گزارش دیگری آمده است که تیم سازمان پزشکان بدون مرز همچنان در ایران منتظر کسب اجازه برای فعالیت است. حضور این تیم با مخالفت سپاه پاسداران و رسانه‌ها و چهره‌های نزدیک به علی خامنه ای  مواجه شد. که با شدت گرفتن اعتراضات علیه آنان، وزارت بهداشت ایران فعالیت پزشکان بدون مرز در ایران را منتفی اعلام کرد.

میشل اولیویه لاشاری ته، مسئول عملیات اضطراری سازمان پزشکان بدون مرز در این باره گفته که  «همچنان با نهادهای بهداشتی ایران در حال گفت‌و‌گوست تا بتواند اقدامات پزشکی خود را در هر مکانی که ضروری است، آغاز کند».

وی افزود:  تیم پزشکی اعزامی به ایران یک منطقه عملیاتی جدید در شرق این کشور را برای فعالیت شناسایی کرده اما «هنوز در این زمینه توافقی صورت نگرفته است.»

تیم پزشکان بدون مرز متشکل از ۹ پزشک و خدمه درمانی است که اوایل هفته گذشته با تجهیزات مورد نیاز برای برپایی یک مرکز درمانی ۵۰ تختخوابی در اصفهان وارد ایران شدند.

یک دیدگاه

  1. آقایان من نمی فهمم این پزشکان بدون مرز چرا برای کمک دهی و خدمات اینقدر به دریوزگی پیش سپاه پاسداران تروریست افتاده ؟! جریان این پزشکان واقعا مشکوک است فراموش نکنیم که فرانسویها روابط بسیار گرم و پنهانی با رژیم آخوندی دارند .

Comments are closed.