یدیعوت اخرونوت: «اسرائیل نوار سخنرانی فخری زاده را در مورد بمب هسته ای در اختیار دارد»

روزنامه اسرائیلی یدیعوت اخرونوت در گزارشی نوشت که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اسرائیل از ۲۷ سال پیش فعالیت های تسلیحاتی محسن فخری زاده را به دقت زیر نظر داشته و از همه فعالیت های او آگاه بوده اند. العربیه از قول برخی رسانه های داخل اسرائیل نوشت که رصد کردن فخری زاده از سال ۱۹۹۳ آغاز گردید و تا روز مرگ او نیز ادامه داشت.

یدیعوت اخرونوت چاپ تل آویو نوشت که این نوار سخنرانی توسط یکی از نزدیکترین افراد به فخری زاده هنگام سخنرانی او ضبط کرده و به اسرائیل منطق ساخته است. این نوار نشان می دهد که ادعای رژیم ایران دایر بر این که انرژی هسته ای را برای مصارف مسالمت آمیز می خواهد تا چه حد دروغ است و رژیم ایران از آغاز برنامه های اتمی، به هدف ساخت بمب هسته ای وارد این ماجرا شده بود.

این سامانه خبری نوشت که ماموران موساد اسرائیل چنان به فخری زاده نزدیک شده بودند که توانستند صدای او را در حالی که از ساخت بمب هسته ای سخن می گفت ضبط کنند و این می تواند سندی معتبر برای اثبات این ارزیابی باشد که رژیم ایران از روز اول خیال تولید بمب هسته ای داشته است.

العربین از قول روزنامه اسرائیلی یدیعوت اخرونوت چاپ اسرائیل نوشت که اسرائیل از سال ۲۰۰۸ یعنی دوازده سال پیش به طراحی حمله به منظور تخریب تاسیسات اتمی رژیم ایران پرداخته بود.

در ادامه گزارش آمده است که از همان هنگام بود که ماموران موساد به فخری زاده نزدیک شدند و اطلاعات بسیار حساسی را که به دست آورده بودند، به اسرائیل منتقل ساختند.

در اسنادی نیز که از انباری در شورآباد واقع در جنوب تهران به اسراییل آورده شد، اسناد و اطلاعات مهمی از نقش فخری زاده در برنامه های اتمی ایران بازتاب یافته است. با استناد به این مدارک بود که نتانیاهو در همایش رسانه ای خود، با افشای انتقال اسناد به اسرائیل و توضیح نقش فخری زاده در ریاست نهادی که آماد نامیده می شد و ماموریت آن تهیه تجهیزات برای ادامه برنامه های هسته ای بود، به خاطر بسپارند.

از هفته سال پیش کلیپ های افشاگرانه ای در یوتیوب و شبکه های همگانی قرار گرفت که اطلاعات دقیقی از فعالیت های محسن فخری زاده و همچنین فساد مالی او و فرزندانش سخن می گفت که یک نمونه آن را در این جا می توانید مشاهده کنید

 

دکتر امیر ایرائی افسر پیشین نیروی هوایی ایران، که در سال های خدمت خود در ارتش، یکبار به سخنرانی فخری زاده درباره امور اتمی دعوت شده بود، در مصاحبه امروز با رادیو پیام اسرائیل، ارزیابی های مهمی درباره فعالیت های فخری زاده و چگونگی برنامه ریزی برای هلاکت او بیان کرد.

دکتر امیر ایرایی از جمله ارزیابی کرد که ماموریت هلاکت فخری زاده توسط یک گروه دوازده نفره انجام شده، ولی بی تردید تصمیم گیرنده و طراح و برنامه ریز هلاکت او یک کشور خارجی بوده که می خواسته است ادامه برنامه های اتمی حکومت ایران را مختل سازد.

دکتر ایرایی گفت که انجام این عملیات بسیار ماهرانه بوده، ولی اجرای آن بدون داشتن یک زیرساخت بسیار گسترده در داخل ایران امکان پذیر نبوده است. این مصاحبه را می توانید مشاهده کنید و بشنوید.

افسر پیشین نیروی هوایی ایران: چه کسانی، چرا و چگونه توانستند فخری‌زاده را به هلاکت برسانند؟