با حمله موشکی حماس در غزه یهود ستیزان نیز دوباره سر بلند کردند؛ تفسیر سیاسی هفته، نوشته منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

یهود ستیزی  پدیده‌ای است که از ۲۰۰۰ سال پیش و  پراکندگی ملت یهود در سراسر جهان آغاز شد و هنوز هم ادامه دارد و نه تنها ادامه دارد بلکه شدیدتر هم می‌شود و طیف گسترده تری از مردم در سراسر جهان را فرا می‌گیرد.

یهودستیزی پدیده‌ای است که از ایمان های  خرافی مذهبی و از  فرهنگ غلط و فرهنگ خشونت و همچنین از احساسات نژادپرستانه آغاز شده و آبیاری می شود.

اما در همان حال آن یهود ستیزان ادعا می‌کنند که قصد دشمنی با یهودیان را ندارند بلکه از روی موازین  انساندوستانه اقدام و عمل می‌کنند.

آنها ادعا کرده می‌گویند که  اسرائیل ظالم است زیرا از خود دفاع می‌کند و ترور فلسطینی مظلوم است زیرا می‌خواهد اسرائیلی را بکشد و کشور او را نابود سازد.

چگونه می توان با چنین پدیده‌ای که در سراسر وجود یهودی ستیزان ریشه دوانیده است مبارزه کرد؟!!!

این یهودستیزی را به ویژه امروز در کشورهای اسلامی می‌بینیم،

حکومت اسلام گرای اردوغان در ترکیه است که می‌گوید آنچه که اسرائیل برای دفاع از خود در برابر حملات موشکی حماس و دیگر گروه‌های تروریستی در غزه به عمل آورده انسان ستیز است.

این را فردی به نام اردوغان می گوید که دست هایش به خون مردم کرد در ترکیه آغشته است.

فردی که مردم ترکیه را نیز سرکوب کرده و در سوریه جنایت می کند و به شمال عراق حمله می برد و زن و کودک و کوچک و بزرگ می‌کشد.

و او رئیس جمهوری حکومتی است که در یک قرن پیش آمدند و بیش از یک میلیون نفر ارامنه را در سراسر امپراتوری عثمانی سر برید و آنها را کشت و امروز می آید و به اسرائیل درس اخلاق می دهد که در برابر ترور  فلسطینی ساکت بنشیند و از خود دفاع نکند و همچنین حکومت اسلامی ایران است که از ترور فلسطینی حمایت می‌کند و با  خرسندی  اما هذیان گویانه و همچنین خیالبافانه  اعلام می‌دارد که بله اسرائیل به خاکستر مبدل شده است و در همان حال می‌گوید که اسرائیل کودکش است.

خودشان کودکش هستند…

آیا فراموش کردند که همین دیروز و پریروز بود که چگونه مادر و کودکان بلوچ را به گلوله بستند و کشتند و بعد در کنار جنازه ها عکس یادگاری گرفتند و افتخار کردند؟

آیا ملت یهود و دولت اسرائیل حق ندارند از جان خود دفاع کنند؟

می آیند و ادعا می کنند که اسرائیل ظالم است زیرا به هدف هایی در داخل غزه حمله می برد که غیرنظامیان نیز در آنجا حضور دارند پس  اسرائیل قاتل است و اسرائیل جنایتکار است.

اما آنها دو نکته را فراموش می‌کنند…

فراموش می کنند که در ظرف یک هفته اخیر بیش از ۱۵۰۰ موشک از داخل غزه به سوی مردم اسرائیل شلیک شده است.

به سوی شهرها و آبادی‌ها و شهرک ها و ساختمان ها و انسانها و زنان و کودکان اسرائیلی…

این جنایت نیست؟

جنایت فقط هنگامی رخ می‌دهد که اسرائیل ناچار می‌شود مواضع تروریستی را در غزه بمباران کند؟

مواضعی که  آنها در مراکز جمعیتی برپا می‌کنند؟ که می‌آیند و ستاد فرماندهی حماس را در ساختمانی برقرار می‌سازند که محل سکونت دیگران نیز هست.

آیا اسرائیل جنایتکار است وقتی که آنها از داخل یک مدرسه تونلی را حفر می‌کنند که به داخل اسرائیل برسند و به جنایت دست بزنند.

آیا اسرائیل قاتل است هنگامی که ساختمانی را ویران می سازد که به روی پشت بام  آن آمده‌اند و پایگاه پرتاب خمپاره ضد تانک علیه اسرائیل برپا ساختند.

اسرائیل قاتل است؟ اسرائیل جنایتکار است؟

دولت اسرائیل جان مردم این کشور را گرامی می دارد.

اسرائیل برای آنکه در برابر حملات موشکی کوچکترین آسیبی و آسیب ممکن به مردم آن برسد گنبد آهنین برپا کرده است.

سامانه‌های ضدموشکی دیگر را  طراحی و اختراع و ساخته است.

اما حماس و جهاد اسلامی اعلام میدارند که اسرائیل را نابود خواهند کرد و از داخل غزه اسرائیل را هدف حمله قرار می‌دهند بدون آن که برای مردم غزه کوچکترین امکانات دفاعی را در نظر گرفته باشند.

حتی پناهگاه ندارند و اتاق امن هم ندارند.

چه کسی جنایتکار است؟
اسرائیلی که از خود دفاع می‌کند…

اسرائیلی که جان مردمان خود را حفظ می‌کند و برای حفظ آن به بیشترین تلاش دست می‌زند؟ و یا حماس و جهاد اسلامی که می‌آیند و پول‌های اهدایی از جانب امیرنشین قطر را صرف ساخت موشک و بمب و نزاع و ستیز می‌کنند و کوچکترین پولی برای رفاه مردم غزه اختصاص نمی‌دهند؟

اسرائیل جنایتکار است ؟اسرائیل ظلم می‌کند؟

اسرائیل است که می‌خواهد غزه را نابود کند؟ و اردوغان و حکومت اسلامی ایران می‌گویند که اسرائیل مرتکب جنایت می شود زیرا از خود دفاع می‌کنند  و می‌گویند اسرائیل کودکش است زیرا حماس و سازمان‌های تروریستی دیگر می‌آیند و ستادها  و نقاط عملیاتی خود را در کنار خانواده ها و در کنار کودکان برپا می سازند و می‌آیند و انبار اسلحه خود را در نزدیکی یک مدرسه قرار می دهند.

خودشان در پناهگاه های امن زیرزمینی پنهان شده اند و از آنجا جنگ را اداره می‌کنند و در همان هنگام اهالی غزه بی‌دفاع مانده اند و  اسرائیل بسیار می‌کوشد که به جان آنها آسیب نرساند اما چه می‌شود کرد هنگامی که ستاد فرماندهی حماس و دیگر سازمان‌های تروریستی در ساختمان هایی قرار دارد که در آنجا غیرنظامیان نیز زندگی می‌کنند.

آیا اسرائیل حمله نبرد؟

البته اسرائیل بیشترین تلاش را کرده است که کمترین زیان جانی به مردم غزه وارد آید.

حساب کنید که اسرائیل در چند روز گذشته بیش از دو هزار ماموریت جنگی در غزه انجام داده است.

بیش از یک هزار و ۵۰۰ مکان نظامی گروه‌های ترور فلسطینی در غزه بمباران و ویران شده است چقدر از مردم غزه کشته شده‌اند؟

۵۰۰ نفر؟ خیر..
۴۰۰ نفر؟ خیر…

خودشان ادعا می‌کنند که فقط ۳۷۵ نفر کشته شده اند و در کنار آن بلافاصله اضافه می‌کنند که از این تعداد ده ها تن هم کودک بودند.

آیا این نشان نمی‌دهد که اسرائیل با مروت و انصاف رفتار می کند.

پایگاه های تروریستی را ویران می سازد اما در همان هنگام می‌کوشد و تلاش صادقانه می کند که به مردم غیرنظامی تا آنجا که امکان دارد آسیبی وارد نشود.

این را اردوغان و همچنین حکومت اسلامی ایران و همچنین چپ گرایان و اسرائیل ستیزان و یهود ستیزان در سراسر جهان علامت ظلم و ستم و آدم‌کشی و جنایات اسرائیل می‌دانند و ببینید که تا چه حد حقیقت را دگرگون کرده و مسخ ساخته و تغییر هویت داده اند.

این است یهودستیزی…

انتقاد از اسرائیل کاری مشروع آزاد و حتی لازم است اما هنگامی که انگ می‌بندند به مردم اسرائیل و حق دفاع مردم این کشور را باطل می‌دانند این یهودستیزی است زیرا از دیدگاه آنان یهودی انسان نیست.

از روز اول گفته بودند که یهودی فرد مرموزی است  و یهودی نجس است و یهودی عامل تمام  بلایای جهان از طاعون در مرکز اروپا در قرون وسطا تا کمبود آذوقه در یک کشور و نبود آب در کشور دیگر است.

بله همه گناهان دنیا را به گردن یهودیان می‌اندازند و ادعا می کنند که یهودی در توراتش  نوشته شده است که این سرزمین موعود است که از رود نیل تا نهر فرات را پروردگار به یهودیان داده است یا آن را برای یهودیان منظور کرده است.

با استناد به این آیه که جنبه کلی دارد و نشان محبّت پروردگار نسبت به یهودیان یکتاپرست است می آیند و ادعا می کنند که یهودی می خواهد در منطقه خاورمیانه مسلط شود و باز ادعا می‌کنند که یهودی می خواهد بر سراسر جهان مسلط گردد.

حساب کنید که ۱۸ میلیون نفر یهودی در سراسر جهان در برابر ۷ میلیارد و یا بیشتر جمعیت دنیا چه می تواند بکند؟

از اینکه بر دنیا مسلط شود چه سودی می برد و این صحبت از دینی است که هرگز تبلیغی نبوده و  هرگز نخواسته است باور مذهبی خود را بر دیگران تحمیل کند.

می‌آیند و می‌گویند که این مردم می‌خواهند بر مردم دنیا مسلط شوند و دنیا را تحت حاکمیت خود بگیرند و بعد می‌گویند که یهودی می‌خواهد از نیل تا فرات را به تسلط خود درآورد.

یعنی ۱۸ میلیون نفر یهودی در جهان  و شاید همین ۹ میلیون نفری که در اسرائیل زندگی می کنند و در واقع دو میلیون نفر آنها  غیر یهودی هستند می‌خواهند بر جمعیتی و جمعیت عرب از رود نیل تا نهر فرات مسلط شوند.

یعنی  شش یا هفت  میلیون نفر اسرائیلی بر چند صد میلیون نفر عرب و مسلمان  مسلط شوند.

آیا این هذیان نیست؟
یاوه سرایی نیست؟
انگ بستن نیست؟

ایجاد بهانه نیست  برای آن که کشتار یهودیان و قتل مردمان اسرائیل را موجه جلوه دهند؟

اما امروز خوشبختانه در میان روشنفکران ایرانی می‌بینیم که بیدار شده اند و حقیقت را دریافتند و اسرائیل را دشمن خود نمی‌دانند و یهودیت را دین یکتا پرستی تلقی می‌کنند و یهودیان را مردمانی تصور می‌کنند که به جهان علم و صنعت و معنویت و انسانیت خدمت کرده اند و امروز می‌بینیم که دیدگاه ملت ایران نسبت به  یهودیان و اسرائیل عوض می شود اما در همان حال حکومت اسلامی  ایران بر شدت ستیز و خصومت خود علیه اسرائیل می‌افزاید و از ترور فلسطینی جالب داری می کند و احساس می‌کنیم که این کالا دیگر در ایران خریداری ندارد.

و همین پدیده را در میان کشورهای عرب می‌بینیم که آنها نیز درک می‌کنند که اسرائیل مورد تهاجم قرار گرفته و آنکه جنایت می‌کند حماس است.

البته از روی همبستگی دینی و قومی و ناسیونالیستی با فلسطینی‌ها ابراز همدردی می‌کنند اما این یک همدردی لفظی است و  کشورهای عرب در گوشه نشسته و این جنایت و خونریزی حماس و جهاد اسلامی را مشاهده می‌کنند و لعنت می فرستند بر حکومت اسلامی ایران که این چنین آنان  را تحریک می‌کند و پول و اسلحه در اختیار آنها قرار می دهد…

اورشلیم -۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ خورشیدی؛ ۱۵ ماه مه ۲۰۲۱ میلادی