یوتیوب همه کانال‌های وابسته به حوثی‌ها را حذف کرد

سایت یوتیوب متعلق به گوگل، در اقدامی به هدف جلوگیری از انتشار مطالب تروریستی،  دست‌کم ۷ کانال متعلق به شبه‌نظامیان حوثی، از جمله کانال‌های رسمی تلویزیونی این گروه موسوم به “المسیره پخش مستقیم” و”رسانه نظامی” را پس از قرار گرفتن شبه‌نظامیان حوثی در لیست سیاه سازمان‌های تروریستی ایالات متحده، حذف کرد.

یوتیوب  در ادامه خبرداد که این سایت، کانال‌های “گروه انصارالله”، “رسانه نظامی”»، “زوامل انصارالله”، “المسیره پخش مستقیم”، “هنا المسیره”، “زوامل و اناشید” و “واحد تولید هنری” را حذف کرد.

یوتیوب در ادامه تأکید کرد که این کانال‌ها «پس از بررسی محتوای آن‌ها»، برای همیشه حذف شدند زیرا روشن شد که «حاوی تخلفات جدی هستند.»

تارنمای خبری “نیوز یمن”، نیز در ادامه نوشته است که کاربران یمنی عنوان کرده اند که تصمیم به حذف این کانال‌ها شامل دیگر کانال‌های حوثی موجود در یوتیوب نیز شده ‌است.

پیشتر نیز تصمیم آمریکا مبنی بر تروریستی قلمداد کردن شبه‌نظامیان حوثی، از سه‌شنبه گذشته به مورد اجرا درآمد.

ایالات متحده با انتشار بیانیه ای در این باره اعلام کرده بود  که سازمان‌های کمک رسانی از تحریم‌های مربوط به قلمداد شدن شبه‌نظامیان حوثی به عنوان یک گروه تروریستی، معاف خواهند شد.

وب‌سایت خزانه‌داری ایالات متحده، نیز خواستار معافیت از تحریم‌های مربوط به یمن، شامل سازمان ملل و صلیب سرخ شده‌ است.

در این بیانیه  آمده ‌است که این معافیت برای کمک به گروه‌های کمک رسانی، در راستای حمایت از پروژه‌های بشردوستانه، پی‌ریزی دموکراسی، آموزش و حفاظت از محیط زیست است.

همچنین آمریکا و بریتانیا نیز با محکوم کردن اقدام تروریستی شبه‌نظامیان حوثی  وابسته به حکومت ایران برای حمله موشکی به ریاض را محکوم کرده و تاکید کردند که در کنار عربستان سعودی می‌ایستند و به این کشور برای دفاع در برابر حملات موشکی و پاسخگو کردن آنهایی که اقدام به تضعیف ثبات منطقه می‌کنند، کمک خواهند کرد.