یورونیوز: سفارتخانه های کشورهای اتحادیه اروپا در ایران، یک سوم از درخواست ویزا را رد کردند

آنکارا118 || بلاگ :: مطالب:: ویزای شینگن

یورونیوز نوشت: طبق جدیدترین آمار منتشره از وضعیت صدور ویزای شنگن توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا ، سفارتخانه‌های آلمان، ایتالیا و فرانسه در تهران بیشترین متقاضی درخواست ویزا را در سال ۲۰۱۹ میلادی داشته‌اند. که ۲۹.۷ درصد کل تقاضاها رد شده اند.

یورو نیوز،در ادامه  نوشته :  مطابق ارقام اعلام شده، سفارت آلمان در تهران از ۵۶ هزار و ۴۶۹ فرم تقاضا در سال گذشته ۳۹ هزار و ۴۷۱ عدد از آنها را پذیرفته و ۱۶ هزار و ۷۹۶ عدد از آن‌ها را رد کرده است.

در اادامه این گزارش نوشته شده : سفارت ایتالیا در تهران از ۴۴ هزار و ۲۶۸ فرم تقاضا در سال گذشته، برای ۲۷ هزار و ۷۵۱ نفر ویزا صادر کرده و ۱۶ هزار و ۵۰۱ عدد از آن‌ها را رد کرده است. به این معنی که ۳۷.۳ درصد کل تقاضاها رد شده اند.

سفارت فرانسه در تهران نیز از ۳۸ هزار و ۳۳۳ فرم تقاضا در سال گذشته، برای ۲۸ هزار و ۷۹۹ نفر ویزا صادر کرده و ۹ هزار و ۵۳۶ عدد از آن‌ها را رد کرده است. به این معنی که ۲۴.۹ درصد کل تقاضاها رد شده اند.

سفارتخانه‌های اتریش، مجارستان، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک و فنلاند درتهران نیزدر مجموع سال گذشته از ۲ تا ۵ هزار روادید برای شهروندان ایرانی صادر کرده اند. این در حالی است که بلژیک، ۴۸ درصد و جمهوری چک ۲۵.۶ درصد از کل تقاضاها را رد کرده اند.

اسلواکی نیز  با صدور ۸۰۶ ویزا از مجموع ۱۳۸۶ تقاضا، نروژ با صدور ۱۲۷۰ ویزا از ۱۸۶۲ تقاضا و پرتغال با صدور ۱۵۶۱ ویزا از ۲۱۷۸ تقاضا کشورهایی بودند که سفارت آن ها در تهران کمترین میزان ویزا را برای شهروندان ایرانی صادر کرده است.

در میان کشورهایی که شهروندانشان بیشترین تقاضای روادید برای ورود به خاک اروپا را داشته‌اند، شهروندان روسیه با ۴.۱ میلیون تقاضا به تنهایی حدود ۲۵ درصد کل درخواست‌های رسیده در سال گذشته را تشکیل داده‌اند. پس از روسیه، چین با ۳ میلیون تقاضا، هند با ۱.۱ میلیون، ترکیه با ۹۰۰ هزار و مراکش با ۷۰۰ هزار تقاضا قرار داشته‌اند.