یُوسی کُهِن رئیس موساد گفت: «دزدیدن اسناد اتمی از ایران، چه لذت بزرگی بود

رئیس موساد اسرائیل یوسی کوهن (وسط) در میان شماری از افراد نظامی و اطلاعاتی خارجی

رئیس مُوساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) در واکنش به انتقال بیش از یکصد هزار سند و عکس و فیلم مربوط به برنامه های اتمی ایران، از تهران به اورشلیم، به خبرنگاران گفت که “دزدیدن اسناد از رژیم اسلامی ایران، چه لذت بزرگی دارد!”

یوسی کُهن این سخنان را در واکنش به درخواست خبرنگارانی بیان داشت که از او پرسیده بودند انتقال این اسناد مهم اتمی به اسرائیل چه حالی به او داده است.

نخست وزیر اسرائیل ماه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی ویژه فاش ساخت که اسرائیل توانسته است از محله شورآباد تهران، این اسناد را برباید و به اسرائیل منتقل سازد. انتشار این خبر، دنیا را شگفت زده ساخت و همگان خواهان دانستن پاسخ به این پرسش شدند که چگونه ممکن است ماموران موساد از قلب تهران، و علیرغم وجود ده ها هزار ماموریت امنیتی، وارد انباری شوند که اسناد در گاوصندوق در آن جا نگاهداری می شود، و این محموله را سالم از ایران خارج ساختند و در کنفرانس مطبوعاتی در اورشلیم در معرض دید دنیا قرار دهند.

حکومت ایران هنوز به دزدیده شدن این اسناد اعتراف نکرده و محمد جواد ظریف در یک واکنش سطحی و به آن که نسبت به خود خبر واکنشی نشان دهد، نخست وزیر اسرائیل را “چوپان دروغگو” نام نهاد.

یوسی کوهن که شب گذشته (یکشنبه) به مناسبت عید شاووعوت، در همایش آموزش دینی با جمعی از دوستان خود سخن می گفت فاش ساخت که روسای سرویس های اطلاعاتی از بسیاری از کشورهای جهان به او مراجعه کرده و پرسیده اند که چگونه می توانند در این امر به اسرائیل کمک کنند.

رئیس موساد تعریف کرد که به روسای سازمان های اطلاعاتی جهان که این پرسش را مطرح کرده بودند گفت که بهترین کمک به اسرائیل آن است که از ترانه اسرائیلی شرکت کننده در “یوروویژن” (مسابقه اروپایی بهترین ترانه ها) طرفداری کرده و موجب پیروزی آن شوند.

یادآوری می شود که واقعا در این مسابقه که چهل و چند کشور در آن شرکت داشتند، ترانه اسرائیلی “اسبا بازی” Toy اول شد. این ترانه را خواننده جوان و سنگین وزن اسرائیل به نام نِتَع بَرزیلای اجرا کرده است.

گرچه اسنادی که اسرائیل به آن ها دست یافته، همگی متعلق به دوران پیش از برجام است، ولی نتانیاهو با ارائه نمونه های مختلف ثابت کرد که چگونه سران حکومت ایران در این ادعا که خیال تولید بمب هسته ای ندارند، به دنیا دروغ گفته اند.

رئیس موساد هفته پیش هنگامی که خبرنگاران از او پرسیدند که اسرائیل چگونه توانسته است حدود پانصد کیلو سند و سی دی را از ایران خارج کند، گفت: این داستانی است که شاید نوادگان شما بتوانند از جزئیات آن آگاه شوند.

نخست وزیر اسرائیل ماه گذشته هنگام ارائه کردن جریان ربودن اسناد اتمی ایران، در اورشلیم

12 دیدگاه‌

 1. شغل چوپانی و صفت دروغگوئی مناسب وزیرامورخارجه آخوندهاست و ایشان بزودی یک چوب دست ویک نی هفت بند ساخت چین ازدست رهبرنظام دریافت خواهند کرد.

 2. حتما روسها وپاسدارهای وفادار به روسها یا در قبال گرفتن پول و تضمین های بعدی اسناد را به اسرائیل داده اند .اینکه راز نیست . در شرایط حاضر ،در مقابل پول همه چیز ممکن است . ضمنا بعد از سرنگونی رژیم همه چیز آشکار میشود .

 3. بزرگترین هنر آخوندها و نوچه های آنان تقیه و دروغگوئی هست. من ۲۰ سال است در امریکا ساکن هستم و در مدت ۲۰ سال باندازه ی یک هفته در ایران دروغ نشنیده ام.

 4. اما این اسناد جدای هیا هوی رسانه ها هیچ ارزشی دیگه نداشت جز اینه ترامپ بی سواد رو گول زدن تا بر جام رو لغو کنه البته اقای نتان یاهو هم نمی دونن این به ضرر اسراییل هست ایران دیگه دستش باز می شه هر کاری کنه دوما همه ی این اسناد یا با پول در اختیار موساد قرار داده شده یا خود ایران دست اسراییل باز گذاشته به نظرم تو این ماجرا سر اسراییل کلاه رفت و اثراتش چند ماه دیگه وقتی ارو پاییا جواب رد به ایران بدند و تحریم ها شروع بشه معلوم میشه

 5. وقتی یک سبزی فروش از شوفری ماشین خمینی از فرودگاه تا بهشت زهرا، میشه وزیردفاع و رئیس بزرگترین بنیاد سرمایه گذاری کشورو عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، یا اون یکی از بزازی تو بازار پارچه فروشان یک شبه میشه رئیس زندان اوین، یا یکی دیگه را از چوپانی گله گوسفند می آورند و یکدفعه میگذارند رئیس سپاه، یا بسیجی اقتصادی از شوفری رئیس بانک مرکزی و دلار فروشی سر میدان فردوسی یک شبه میشه متخصص پولشوئی و دور زدن تحریمها، چه انتظاری میشه از زیرمجموعه این قماش افراد در نگهداری و حفاظت از اسرار نظامشون داشت؟
  موساد که جای خود داره قدرت اطلاعاتی و عملیاتیش، ولی من فکر کنم مأموراش اگر دستور داشتند چفیه مقام معظم را هم از زیر بالشش بر میداشتند و بعنوان سوغات می آوردند برای نخست وزیرشان!

 6. احتیاج به نمایش ویترینی اینهمه إسناد نبود، کلاسورهای توی ویترین جلدشان دیده شد ، بیشتر حالت نمایش و شعبده بازی داشت، یک یا دو سند أصل کافی بود که دولتها به ماهیت برنامه جمهوری إسلامی آشنا شوند ، بنظر میرسید که بهره بر داری که اسراییل از این کار میخواست چندان مؤثر نیافتاد ،. این برای همه معلوم بود که ایران قبل از برجام بطرف بمب اتمی میرفت والا برجام مطرح نمیشد،و احتیاج به اینهمه آرائه سند و شو نبود، شخصا فکر میکنم آقای نتان یاهو کارش خیلی جالب نبود..

 7. باید اسراییل اسناد جدید رو پیدا کنه و مقامات اتمی که به خارج ایران و مخصوصا به دبی و استانبول و سفر حج سفر می‌کنن رو شکار کنه و به اسرائیل ببره

 8. ای بابا رادیو اسرائیل هم شبیه صدای و سیمای ایران است که تنها دیدگاه رهبر ایران را بیان می کند، کمی از رسانه های مستقل یاد بگیرید! برای نمونه bbc تنها صدای دولت انگلستان نیست و در کار خبر حرفه و مستقل رفتار می کند، ممکن است در گزارش های خود حقایقی را هم بگوید که به مذاق دولت انگلیس خوش نیاید! گیریم ایران برنامه تولید سلاح هسته ای هم داشته باشد، آیا نقشه های یک کلاهک هسته ای نیاز به پانصد کیلو cd دارد؟ بی گمان همه اسناد تولید پیچیده ترین و مدرن ترین سلاح های هسته ای هم در چند dvd جا می گیرند ونیازی به پانصد کیلو cd برای ذخیره آن ها نیست! هر cd معادل چند صد هزار صفحه متن است؟ نقشته سلاح های هسته و گرما هسته ای نسل سه و چهار که هیچ، همه نقشه های بمب های نوترونی هم نیاز به پانصد کیلو cd ندارد! حالا نخست وزیر اسرائیل یک دروغی سر هم کرد، شما به عنوان یک رسانه نباید کمی استقلال داشته باشید و نظر یکی دو کارشناس را هم در این مورد بیاورید که سخنان بنیامین نتانیاهو با خردو منطق جور در می آید یا تنها یک نمایش برای فریب افراد نا آگاه و کم سواد است؟ البته ایران اگر می خواست سلاح هسته بسازد به جای غنی کردن اورانیم باید سراغ پلوتونیم می رفت، اگر ایران اورانیم را به جای ۵% به میزان ۹۵% هم غنی کند و بعد بتواند گاز آن را به فلز تبدیل کند و بعد بتواند به شکل نیمکره قالب گیری کند و بعد بتواند بر مشکلات بازگشت کلاهک هسته ای به جو چیره شود و تازه بتواند چشمه مولد نوترون را هم بسازد باز هم بمب اورانیمی برای ایران کارایی نداشته و ندارد! اگر خود آمریکا کلاهک هسته ای اورانیمی را به ایران بدهد در ایران توان شلیک آن به سوی اسرائیل وجود ندارد، اگر ایران می خواست اسرائیل را تهدید کند تنها راهش تولید سلاح هسته ای با پلوتونیم بود، آن هم نه با راکتور آب سنگین اراک که سیکل آن به گونه است که پلوتونیم مناسب برای کار های نظامی را تولید نمی کند! همه این دروغ برنامه هسته ای ایران برای صدمه زدن به حقوق بشر و دموکراسی در ایران است، برای آن است که روحانی و یارانش نتوانند کمی وضع اقتصادی ایران را بهتر کنند و سال ۱۴۰۰ دوباره احمدی نژادی ها قدرت بگیرند و ایران را ویران تر کنند و گرنه بنیامین نتانیاهو خودش هم تفاوت بمب اورانیمی و پلوتونیمی را نداند بالاخره دور و برش چند کارشناس هستند که این چیز ها را به او بگویند!

 9. برام خیلی جالبه که ملت اسرئیل خود را ملتی برگزیده و باهوش تصور میکنند، آنوقت چطور یک سناریو کودکانه اینچنینی را باور میکنند! گیریم که نیم تن مدرک رو واقعا دزدیدند، چطور از مرز خارج کردند؟ مگر کشک است؟ اینروزها در ایران مردم از راههایی پولدار میشوند که به عقل جن هم نمیرسد! من شخصا معتقدم که احتمالا یه عده برای رسیدن ثروت بادآورده چنین برنامه ای را چیده اند تا موساد را حسابی سرکیسه کنند! آنچه که نیاز است یک انبار اجاره ای، چند گاوصندوق دست دوم، یک کامپیوتر با برنامه فتوشاپ ، و یک پرینتر و مقدار زیادی کاغذ و سی دی! و چند جوان علاف که نقش نگهبان را بازی کنند که به لطف آخوندا کم نداریم! همه اینها با یک سرمایه ۱۰۰ ملیونی میخواد که با برگشت ۱۵-۲۰ میلیاردی جور کردنش سخت نیست! بالاخره ارزش یه همچی به اصطلاح مدارکی برای اسرائیل کمتر از ۴-۵ ملیون دلار نیست! کدوم آدم احمقی بارور میکنه که حساسترین مدارک یه مملکت تو انبار متروکه اونم تو شور آباد نگهداری بشه! اگر کسی پیدا بشه و این کمدی رو باور کنه، یا نمیدونه شورآباد کجاست ، یا از بیخ وبن ساده لوح تشریف داره! چه بسا حتی دولت ایران به خاطر سود سرشارش تو این کار همکاری کرده تا سهمی هم اونا ببرن! به هر حال تجارت اطلاعات ساختگی صنعت جدیدی نیست و (فیلم Tailor of Panama خیاط پاناما نمونه جالبی از این تجارت پرسوده) موساد هیچوقت موارد سوتی های عجیب و قریبش رو آشکار نمیکنه ، به همین دلیله که زندانهای امنیتی اسرائیل پر از زندانیان بی نامه که اصولا مامورین سابق موساد(مثل بن زگیر) بودن که از اونا فقط به نام زندانی Z,Y,X نام میبرند!

Comments are closed.