یکشنبه اول ماه مهر شرکت هواپیماییKLM هلند آخرین پرواز خود را به ایران انجام داد

.
با نزدیک شدن موعد دوردوم تحریم‌های ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی نه تنها شرکت‌های بزرگ جهانی از بازار اقتصاد ایران خارج می شوند بلکه شرکتهای هواپیمایی مطرح در سطح جهان یکی پس از دیگری از آسمان ایران پر می کشند.
ماه گذشته شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز و ایر فرانس پروازهای خود به ایران را لغو کردند و امروز اول ماه مهر شرکت هواپیمایی KLM هلند نیز اعلام کرد که آخرین پرواز خود را به سمت ایران انجام خواهد داد و دیگر هواپیمایی به ایران فرستاده نخواهد شد.
جمهوری اسلامی در بدترین شرایط اقتصادی خود و همچنین سیاسی در طول چهار دهه در قدرت بودنش به سر می برد و با نزدیک شدن به ۱۳ آبان تاریخی که دور دوم تحریم‌های ایالات متحده بر علیه جمهوری اسلامی آغاز می‌شود و صنعت نفت و بانک حکومت اسلامی را هدف قرار می‌دهد شرکت های بزرگ جهانی و همچنین شرکت‌های هواپیمایی یکی پس از دیگری ایران را ترک میکنند.
به گفته مقامات بلند پایه آمریکایی از جمله برایان هوک مسئول کارگروه ایران در وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی یا باید به خواست های جامعه جهانی به رهبری ایالات متحده تن دردهد یا اینکه با تحریم‌های بیشتری و فلج‌کننده تری روبرو خواهد شد .