یکی از افتخارات رژیم، از دیدگاه دفتر خامنه ای: انتصاب نُهصد امام جمعه در سراسر ایران

تامین حقوق و مزایای نهصد امام جمعه، هزینه سنگینی را برای دولت به وجود می آورد. این شمار علاوه بر هزاران روحانی دولتی است که در امور مختلف دخالت دارند و ستون فقرات رژیم محسوب می شود

حکومت اسلامی ایران که تامین رفاه مردم را یکی از آخرین اولویت های خود می داند، با افتخار اعلام می دارد که شمار امامان جمعه در سال های اخیر چندین برابر افزایش یافته است. علی خامه ای برای هر شهر و شهرک در ایران فردی را با عنوان “نماینده شخصی و امام جمعه شهر” منصوب ساخته و اکنون رئیس دفتر او می نویسد که یکی از خدمات بزرگ حضرت امام خامنه ای آن است که بیش از نهصد امام جمعه در سراسر کشور منصوب کرده است.

خبر این دستاورد بزرگ در حالی اعلام می شود که امام جمعه، به ویژه در شهرهای بزرگ به طور فزاینده ای شکایت می کنند که توجه مردم به شرکت در نماز جمعه کاهش یافته و هر هفته تعداد کمتری از مردم در این آئین حضور می یابند. برخی آگاهان می گویند که در شهرهای کوچکتر، گاهی شمار مردمانی که در نماز جمعه حضور می یابند، از شمار انگشتان دست فراتر نمی رود.

آخوند محمدی‌گلپایگانی، در سمت رئیس دفتر خامنه ای نوشت: «از خدمات بزرگ این نظام مقدس ، احیای ارزش‌های فراموش شده است، زمانی از نماز جمعه در این کشور خبری نبود و امروز ۹۰۰ امام جمعه در جای جای کشور نماز جمعه را برپا و مردم را به دیانت دعوت می‌کنند.»

آخوند احمد خاتمی امام جماعت موقت تهران اخیرا چنین گفته بود:  «نماز جمعه خلوت شده است و این کار رسانه ها ست نماز جمعه ای که  تریبون ولایت است و ظرفیت ارزشمندی برای نظام اسلامی است، چرا باید خلوت باشد.

آخوند گلپایگانی،در ادامه  افزود: همه امکانات رهبری خرج فقرا می‌شود شب و روزی بر رهبری نمی‌گذرد که به فکر فقرا نباشند و همه امکاناتی که در اختیار ایشان است در اقصی نقاط کشور خرج همین افراد می‌شود.

وی پیشتر گفته بود : رهبر این کشور زیر خط متوسط زندگی می‌کند چرا باید  شکاف شدید طبقاتی در کشور وجود داشته باشد.

تامین حقوق و مزایای نهصد امام جمعه، هزینه سنگینی را برای دولت به وجود می آورد. این شمار علاوه بر هزاران روحانی دولتی است که در امور مختلف دخالت دارند و ستون فقرات رژیم محسوب می شوند.

یک دیدگاه

  1. این همه هزینه سنگین را امت شهید پرور ایران باید بپردازد تا مردم بیشتر درفقر وفلاکت فروروند و درعوض آخوندها فربه ترشوند. خوب اینهمه مصداق مفت خوری از بیت المال برای همگان آشکارتر شد.

Comments are closed.