یکی از تروریست های عامل قتل مرد اسرائیلی، توسط تکاوران ضد ترور از پای درآمد

تکاوران نظامی اسرائیل یک تروریست عرب را که عامل قتل یک مرد جوان اسرائیلی و پدر شش فرزند بود، در جریان عملیاتی برای بازداشت او به هلاکت رساندند. در جریان این عملیات، واحد تکاوران از چند سو هدف حمله مسلحانه قرار گرفت که در جریان تبادل آتش یک تکاور اسرائیلی سخت زخمی شد و تکاور دیگر زخم های سبک برداشت. نخست وزیر اسرائیل پیشتر گفته بود که حنایتکاران هر کجا که باشند شناسایی گردیده و به کیفر خود خواهند رسید.

سخن از یک مرد اسرائیلی ۳۵ ساله است که هفته پیش هنگامی که در داخل اتومبیل خود در کرانه باختری و در نزدیکی آبادی محل سکونت خود بود، از چند سو هدف رگبار گلوله قرار گرفت و کشته شد. او رازیئل شباح نام داشت و مذهبی بود. همسرش گفته بود تردیدی ندارد که قاتلان بالاخره شناسایی و مجازات خواهند شد.

در جریان عملیات نیمه شب گذشته، خانه فرد خرابکار به کلی ویران گردید و به خانه مجاور نیز آسیب کلی وارد آمد.

ارزیابی می شود که یک تروریست دیگر در زیر آوار خانه ویران شده مدفون گردیده است. تروریست سوم، بازداشت گردید.

واحدی که عملیات شب گذشته را انجام داد، چند سال پیش برای تعقیب و مجازات تروریست های عرب برپا شده و به گارد مرزی اسرائیل تعلق دارد.

نخست وزیر که به دیدار از هند ادامه می دهد، پیام شادباشی برای تکاوران فرستاد و آن ها را مورد تحسین قرار داد. نتانیاهو روز گذشته در همایشی در هند به خبرنگاران گفته بود تردیدی ندارد که هر جنایتکار فلسطینی که به ترور علیه اسرائیلیان دست بزند، به هر نقطه ای که فرستاده شده باشد، بالاخره شناسائی گردیده و به مجازات خود خواهد رسید.

وزیر دفاع اویگدور لیبرمن نیز با تحسین از عملیات تکاوران، گفت که انجام این ماموریت کار دشواری بود، زیرا آن ها ناچار بودند در محله ای دست به اقدام بزنند که همه جمعیت آن فلسطینیان ستیزجو هستند.

این محله در شهر جنین در بخش شمالی کرانه باختری رود اردن قرار دارد و یکی از مراکز اصلی فعالیت و سکونت عوامل تندروی فلسطینی محسوب می شود. فرد قاتل احمد جرار نام داشت .