یکی از توافق های محرمانه اوباما با ایران، ممکن است موجب جلوگیری از تحریم صدا و سیما گردد

نشریه پر نفوذ “واشینگتن فری بِیکِن” که معمولا منابع اطلاعاتی خوبی دارد، در آخرین شماره خود نوشت که  در کنگره آمریکا گفته شده که سند دیگری از همکاری های پنهان دولت پرزیدنت باراک اوباما با حکومت اسلامی ایران به دست آمده که ممکن است دست کنگره را برای تصویب تحریم علیه رادیو و تلویزیون حکومت ایران ببندد.

در این گزارش آمده است که به موجب این توافق محرمانه بین پرزیدنت اوباما و حکومت ایرا، رئیس جمهوری ایالات متحده از اعلام تحریم علیه شبکه رادیو و تلویزیون حکومت اسلامی ایران جلوگیری خواهد کرد.

اکنون وزارت خارجه آمریکا به اعضای کنگره اشاره می کند که در نتیجه این توافق محرمانه، برقرار تحریم عله شبکه حکومتی ایران غیرممکن است – و این در حالی که پرزیدنت ترامپ و همه دست اندرکاران دولت او بارها اعلام کرده اند که به هر وسیله ممکن، از خیزش مردمی در ایران پشتیبانی می کنند.

دستگاه های خبر رسانی حکومت ایران و به ویژه رادیو و تلویزیون در تمام طول مدتی که تظاهرات و همایش های اعتراضی مردم ادامه داشت، اخبار را یا به کلی سانسور کرده بودند، و یا آن را به صورت تحریف شده پخش می کردند و عملا به یکی از عوامل سرکوب و سلب ازادی بیان مبدل شده بودند.

در گزارش “واشینگتن فری بِیکِن” آمده است که پرزیدنت اوباما در سال ۲۰۱۳ توافقی را با ایران در چارچوب سازمان بین المللی ارتباطات ماهواره ای امضا کرد که در آن متعهد گردید که ایالات متحده شبکه های رادیو و تلویزیون دولتی ایران را تحریم نخواهد کرد.

وزارت خارجه ایالات متحده هنوز در این باره توضیحاتی نداده است.

2 دیدگاه‌

  1. بخاطر اینکه صدا و سیمای ایران به نفع رژیم و به ضرر مردم ایران فعالیت دارد، اگر حتی قرارداد محرمانه ای وجود داشته باشد، خودبخود نقض می شود و باید توسط جامعه بین المللی تحریم شود. اما جامعه جهانی باید بداند که مردم ایران سالهاست که صدا و سیما را تحریم کرده اند. زمانی ویدئو نگاه میکردند و حتی جریمه و شلاق را به جان میخردند. الان هم که از ماهواره به بیش از ۱۰۰۰کانال دسترسی دارند و شبکه اینترنت هم کار را راحت کرده است. لطفا برنامه رادیویی و تلویزیونی روزانه اسرائیل را راه اندازی کنید. مردم ایران چشم انتظارند.

Comments are closed.