یکی از سرکردگان حماس پس از دیدار با خامنه ای: «درصورت تهدید موجودیتی، ایران به کمک می آید»

دیدار گروهی از سرکردگان حماس به ریاست العاروری صالح با خامنه ای در تهران

یکی از سرکردگان گروه تروریستی حماس هشدار می دهد که اگر اسرائیل بخواهد آن سازمان را نابود کند، حماس تنها نیست و یارانی دارد که به کمکش خواهند آمد. این گزارش در روزنامه لبنانی “الاخبار” چاپ لبنان انتشار یافت و به دیداری اشاره داد که هفته پیش بین علی خامنه ای و هیاتی از حماس به ریاست معاون سرکرده آن، به نام العاروری صالح صورت گرفت.

خامنه ای در این دیدار به سرکردگان حماس گفته بود که آنان باید بر شدت عملیات خود علیه اسرائیل بیافزایند و همچنین گفته بود که “محور مقاومت باید همیشه دست اتحاد به یکدیگر داده باشند”.

رادیو پیام اسرائیل در آن هنگام از قول منابع اطلاعاتی خبر داده بود که خامنه ای از حماس خواسته است که اگر بین ایران و ایالات متحده جنگی رخ دهد، رژیم ایران از حماس انتظار دارد همراه با حزب الله لبنان، خاک اسرائیل را هدف حمله گسترده موشکی قرار دهد.

روزنامه الاخبار در واکنش به این اظهارات، از قول یکی از سرکردگان حماس که در دیدار با خامنه ای حضور داشت، ولی از او نامی برده نشد، نوشت که خامنه ای با این سخنان عملا گفته است که اگر حماس مورد حمله اسرائیل قرار گیرد و در خطر نابودی باشد، حکومت ایران به یاری آن سازمان خواهد شتافت.

نوع دخالت رژیم ایران برای دفاع از موجودیت حماس، مشخص نشده است.

“الاخبار” از قول یکی از سرکردگان حماس، در تفسیر اظهارات خامنه ای گفت: اگر “نیروی مقاومت” (یعنی حماس و دیگر سازمان های چریکی فلسطینی) مورد هجوم محدود ارتش اسرائیل قرار گیرند، خواهند توانست از خود دفاع کنند. ولی اگر آن ها با خطر نابودی روبرو شوند، اعضای دیگر “محور مقاومت” به یاری آن ها خواهند آمد  که در این جا اشاره به حکومت ایران و حزب الله لبنان است.

این فرد حماس به الاخبار گفت که در دیدار با خامنه ای و مذاکرات در تهران، موافقت شده که همه اعضای آن چه که “محور مقاومت” نامیده می شود، به کمک یکدیگر بیایند و از هم دفاع کنند.

یک دیدگاه

  1. درد خودمان برای خودمان بس نبوده که فلسطین و حماس وحزب الله مفت خور هم چهل سال است که به آن اضافه شده است. دست از این کشور زرخیز وثروتمند ایران بردارید وبگذارید ملت ایران هم مثل سایر کشورهای دنیا یک زندگی معمولی و شادی را سپری کنند و پولها وثروتهای ایران را برای جنگ وخونریزی وترور علیه مردم وکشور اسراییل استفاده نکنید. مثلاً مسلمان هستید ومثلاً شیعه که از کفار هم کارهایتان بدتر وکثیفتر است.

Comments are closed.