یک آخوند حکومتی: «وضعیت خوزستان مایه شرمساری است»

آخوند علیرضا اعرافی، عضو  مجلس خبرگان رهبری، امروز چهارشنبه گفت: «ما به عنوان حوزه علمیه، قدردان مردم خوزستان و مقاومت‌شان در طول جنگ هستیم، این وضعیت و شرایطی که در این استان به وجود آمده، مایه شرمساری است و توجیهی ندارد.»

به گزارش ایسنا، علیرضا اعرافی در جمع تعدادی از فعالان فرهنگی و اجتماعی با تاکید بر اهمیت رسیدگی به مشکلات مردم خوزستان، افزود: «جایگاه خاص و منحصر بفرد استان‌های مرزی کشور و به‌طور ویژه خوزستان سرافراز با آن سوابق درخشان تاریخی و سابقه ای که در دفاع مقدس داشتند بر کسی پوشیده نیست و بسیار ارزشمند است.  امیدواریم با سرعت و جدیت و در آغاز کار دولت جدید شاهد یک برنامه‌ریزی کلان و راهبردی برای مناطق محروم مرزی به خصوص استان خوزستان و برنامه عملیاتی سریع و انقلابی برای حل مشکلات آن خطه باشیم.»

اظهارات این آخوند حکومتی در حالی است که اعتراضات به حق مردم خوزستان در روزهای گذشته، به شدت توسط ماموران امنیتی رژیم سرکوب شده و چندین تن به دست  ماموران کشته و زخمی شده‌اند.

علی خامنه‌ای، رهبر حکومت نیر تا کنون هیچ سخنی در مورد رویدادهای خونین خوزستان بر زبان نیاورده و همچنان در برابر آنچه که در آن‌جا می‌گذرد، مهر سکوت بر لب زده است. اما آنچه مشخص است، هرگونه اعمال خشونتی علیه معترضان، بدون اجازه او نمی تواند باشد.