یک افسر و چهار سرباز اسرائیلی، به اتهام مضروب ساختن دو فلسطینی هنگام بازداشت آنها، به زندان افتادند

ارتش اسرائیل در رعایت حق افراد، حتی اگر دشمن باشند، بسیار کوشش می کند و هیچ سربازی حق ندارد افراد فلسطینی را در مواردی که ضرورت امنیتی ایجاب نمی کند، مورد آسیب قرار دهد

دژبانی اسرائیل یک افسر جوان و چهار سرباز را به اتهام آن که چند فلسطینی را بدون علت مضروب ساخته بودند بازداشت کرد و آنها مورد محاکمه قرار خواهند گرفت. این پنج تن، همرزمان دو سرباز اسرائیلی بودند که در جریان یک تعرض تروریستی جان باختند و احتمال میرود که این گروه پنج نفره هنگام بازداشت فلسطینی ها به خشونت بیش از حد متوسل شده بودند.

ارتش اسرائیل در رعایت حق افراد، حتی اگر دشمن باشند، بسیار کوشش می کند و هیچ سربازی حق ندارد افراد فلسطینی را در مواردی که ضرورت امنیتی ایجاب نمی کند، مورد آسیب قرار دهد.

تا بحال چندین سرباز به این اتهام مورد پیگرد قرار گرفته و مجازات شده اند.

مضروب ساختن دو فلسطینی، احتمالا هنگامی صورت گرفت که سربازان، به فرماندهی افسر جوان، ماموریت داشتند دو فلسطینی را بازداشت کنند. فلسطینیان مزبور متهم بودند که به یک تروریست برای فرار یاری رسانده اند.

در رابطه با کشته شدن یک بانوی فلسطینی که در اتومبیل همسرش در جاده در حال حرکت بود، سرویس امنیت داخلی اسرائیل به تحقیقات ادامه می دهد. این حادثه به دو نوجوان متعصب مذهبی یهودی نسبت داده شده که از بلندی تپه، به سوی یک اتومبیل در حال حرکت تخته سنگ غلطانیده بودند که موجب هلاکت آن بانو گردید.

این نوجوانان به گروهی از متعصبینی تعلق داشتند که حتی به پرچم اسرائیلی بی احترامی کرده و صلیب شکسته کشیده بودند.

سرویس امنیت داخلی اسرائیل دو روز پیش همه همکلاسی های این دو جوان مظنون در مدرسه مذهبی را که در کرانه باختری قرار دارد بازداشت کردند، ولی اکثر آنها پس از یک بازپرسی کوتاه آزاد شدند و تنها پنج تن در بازداشت ماندند که چهار تن آن ها آزاد شدند.

محافل آگاه خبری می گویند که جناح متعصب مذهبی فشار سنگینی بر نهادهای دولتی وارد آورده بود که این نوجوانان را در بازداشت نگاه ندارند. زیر فشار همین گروه، سرویس امنیت داخلی اسرائیل ناچار شد به نوجوان امکان دهد با وکیل مدافع دیدار کنند – و این در حالی که طبق قوانین امنیتی اسرائیل، در چنین مواردی، بازداشتی ها تا هنگامی که بازپرسی به انجام نرسیده  حق گفتگو با وکیل مدافع را ندارند

گروه کوچکی در اسرائیل بر این باور است که اگر نسبت به عملیات تروریستی فلسطینی حملات تلافی جویانه انجام گیرد، باعث کاهش تعرض های بعدی خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. واقعا باید به دولت اسرائیل تبریک گفت به خاطر این کار. هرچند دولتمردان ایران یا باور نمیکنند یا نمیخواهند باور کنند. اینجابه جرم ارتباط با گروهها زندانی وشکنجه میشی. هرکی بگه دروغه بیاد تا خودم مو به مو توضیح بدم. چون خودم جزو اون شکنجه شده ها بودم

Comments are closed.