یک بار دیگر، مواضع نظامی در سوریه هدف موشک قرار گرفت، ولی اسرائیل همچنان سکوت می کند

ارتش سوریه اعلام کرد که توانسته است موشکی را که به سوی آن کشور پرتاب شده بود، در هوا شکار کرده و منهدم سازد. در خبر رسمی از دمشق گفته نشده که این موشک به چه نقطه ای هدف گیری شده بود و چه عواملی پشت سر آن بوده اند. در بیانیه رسمی، برخلاف بسیاری از موارد گذشته، نام اسرائیل به عنوان عامل شلیک این موشک ذکر نشده است. ولی ارتش سوریه بارها در بیانیه های خود ادعا کرده که موشک های شلیک شده را در هوا شکار کرده، ولی بعدا از اصابت موشک ها و وارد آمدن خسارات سنگین خبر رسیده است.

نهادی با نام “دیده بان حقوق بشر در سوریه” که توسط مخالفان رژیم، از لندن فعالیت می کند، و معمولا از منابع خبری خوبی برخوردار است، در گزارش خود نوشت که این موشک توسط اسرائیل شلیک شده و هدف آن انهدام مواضع نظامی بوده است.

یک مقام ارتش سوریه گفت که این موشک از جهت خاک لبنان شلیک شده بود و در هوا هدف قرار گرفت و متلاشی شد. آگاهان نظامی می گویند که این موشک به سوی بخش شمال عربی سوریه شلیک شده بود که در گذشته نیز بارها هدف حملات هوایی اسرائیل قرار گرفته است.

حکومت اسلامی ایران و حزب الله لبنان، در این بخش از خاک سوریه، به احداث کارگاه ها و کارخانه های تولید موشک های نقطه زن پرداخته و همچنین انبارهای اسلحه در آن نواحی برپا ساخته بودند.

این حمله موشکی، که اسرائیل واکنشی نسبت به آن نشان نداده، ادامه حملات اسرارآمیزی است که علیه انبارهای اسلحه گروه های تروریستی شیعه وابسته به حکومت ایران در عراق رخ داده است.

منشه امیر در مصاحبه شب گذشته (پنجشنبه) با تلویزیون کانال یک در لوس آنجلس، از جمله گفته بود که رژیم ایران، اسرائیل را به نابودی تهدید می کند و مقامات حکومتی ادعا کرده بودند که در مرزهای اسرائیل از سه سو مستقر شده و به دروازه های این کشور رسیده اند. ولی در عمل دیده می شود که اسرائیل است که وارد حیاط خلوت رژیم ایران در عراق شده است

لینک گفنگوی آقای منشه امیر از دقیقه ۲۵ به بعد: