یک بانوی اسرائیلی زاده، کاندیدای احراز مقام مشاور عالی امنیت ملی کاخ سفید شده است

در ایالات متحده این احتمال به وجود آمده که یک بانوی شهروند پیشین اسرائیل، پست مشاور ارشد رئیس جمهوری در امور امنیتی و نظامی را به دست گیرد. در این روزها شایع شده که ژنرال هربرت مک مستر مشاور ارشد پرزیدنت ترامپ در امور امنیت ملی قصد کناره گیری دارد و ممکن است در آینده نزدیک فرد دیگری جایگزین او شود.

یکی از شخصیت هایی که نامش در این زمینه برده می شود، یک بانوی میانسال اسرائیلی است که سالیان دراز است در ایالات متحده زیست می کند و دارای شهروندی آمریکایی می باشد و یک شخصیت موفق در صحنه سیاسی و اجتماعی آن کشور محسوب می شود.

این بانوی ۵۷ ساله اسرائیلی، צפרא کتس نام دارد و مقام ارشد یک کمپانی بزرگ امور کامپیوتری به نام اُراکِل است که در اسرائیل پایه گذاری شد، ولی اکنون یکی از بزرگترین کمپانی های امور دیجیتال در ایالات متحده است. ولی او دو رقیب دیگر نیز برای احراز این پست در برابر خویش دارد که هنوز معلوم نیست کدام یک از آنان برنده خواهد شد.

خانم تسفرا در مرکز اسرائیل زاده شده و هنگامی که شش سال داشته، خانواده اش به ایالات متحده مهاجرت کرده و در شهر بوستون ساکن شده بود. پدرش استاد فیزیک در یکی از دانشگاه های مشهور است و هنوز به تدریس ادامه می دهد.

ژنرال مک مستر، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ

2 دیدگاه‌

  1. اسرائیلیان مقیم ایالات متحده همیشه و در همه صحنه های سیاسی و اجتماعی در آمریکا خوش درخشیدند و غرور آفرین است که بزودی بانو کتس را در پست مشاور عالی امنیت ملی ببینیم ، حضور ایشان در کاخ سفید قطعا افتخاری برای اسرائیل و مردم بزرگ اسرائیل است

Comments are closed.