یک بانوی ایرانی که به بدحجابی متهم شده بود، در برابر دادگاه تهران اقدام به خودسوزی کرد

 مقامات قوه قضائیه از یک فاجعه دلخراش پرده برداشتند و اعلام کردند که یک بانو در برابر دادگاه قضایی در تهران خود را آتش زده است. آگاهان گفتند که این زن، انقدر از جانب ماموران مورد آزار و تعرض قرار گرفته بود که از زندگی خود سیر شد و دست به خودکشی زد و با ریختن بنزین به روی خویش، خود را آتش زد.

مقامات قوه قضائیه ادعا کردند که این بانو در دادگستری تهران به آن چه که “استفاده از پوشش نامناسب” نامیدند متهم شده بود. قوه قضائیه ادعا کرد که آن بانو با لباس نامناسب، باعث جریحه دار شدن عفت عمومی شده و علاوه بر آن، به ماموران توهین کرده بود.

این بانو که نام او اعلام نشده، در جلسه دادگاه چنان مورد آزار و تعدی قرار گرفت که کوتاه مدتی پس از خروج ای رساختمان، به روی خود بنزین ریخت و بدانش را به آتش کشید.

چند تن که ناظر این حادثه دلخراش بودند، و در حالی که آن بانوی بینوا فریادهای جگرخراش می کشید، به کمک او شتافتند و وی را به بیمارستان منتقل ساختند.

مقامات حکومتی هیچ خبری را درباره سرنوشت این زن منتشر نساخته اند.

بسیاری از زنان تلاشگر، هنگامی که به زندان فرستاده می شوند، مورد انواع آزارها و حتی تجاوز جنسی قرار می گیرند.

احتمال می رود که این بانو، با دست زدن به خودسوزی، قصد داشته توجه مردم را به وضع اسفناک زنان در ایران و ستمگری های رژیم علیه آنان جلب کند.

درباره جزئیات این رویداد جانگذاز، هنوز خبری انتشار نیافته است.

یک دیدگاه

  1. اینها اینقد جنایت کرده اند که صورت بن سلمان آل سعود را بااین جنایاتشان واقعاً سفید کرده اند. تمام دستور این جنایات مستقیماً توست پوتین سردسته این جنایت کاران صورت میگیرد.
    به چه روز سیاهی مردم بیگناه و بی دفاع دچار شدهاند

Comments are closed.