بانوی ترک بظن فعالیت تروریستی، در فرودگاه اسرائیل دربازداشت بسر میبرد

منابع خبری ترکیه می گویند که یک بانوی شهروند ترکیه، در فرودگاه بین المللی اسرائیل در بازداشت به سر می برد و مظنون به ارتباط با سازماه های ترور فلسطینی می باشد.

در حالی که اسرائیل نسبت به این خبر سکوت کرده، روزنامه های ترکیه می نویسند که دادگاه اسرائیل ادامه بازداشت این بانو را  برای یک هفته تمدید کرده تا بازپرسی از وی ادامه یابد.

این بانوی ۲۷ ساله ترک که “آبرو اُوزکان” نام دارد متهم است که عضو سازمان های ترور اسلامی می باشد و احتمالا برای انجام ماموریتی به اسرائیل آمده است.

دولت رجب طیب اردوغان یکی از طرفداران سرسخت گروه تروریستی حماس است و کمک های زیادی به آن اعطا می کند. اردوغان در تلاش برای شکستن محاصره زمینی –دریایی غزه، کشتی ماوی مرمره را به سوی اسرائیل فرستاد و موجب قتل ده تن از اسلامگرایان ترک در رویارویی با سربازان اسرائیلی شد.

اردوغان در هفته های اخیر که مبارزه انتخاباتی بسیار دشواری در ترکیه جریان دارد، بارها اسرائیل را مورد حملات لفظی قرار داده است.

در جریان مبارزات انتخاباتی در ترکیه، در روزهای اخیر چهار تن کشته شده اند.

در مورد بانوی بازداشت شده، این احتمال مطرح است که وی ماموریت داشته با حماس و دیگر سازمان های ترور تماس گرفته و آن ها را برای ادامه عملیات تروریستی علیه اسرائیل راهنمایی کند.

در گزارش های هفته های اخیر آمده بود که گروه تروریستی جهاد اسلامی آزادی فلسطین نیز اخیرا مبالغ کلانی از حکومت ایران دریافت کرده تا آشوب های اخیر را در خط مرزی بین اسرائیل و غزه به راه اندازد.

تالار ورودی فرودگاه بین المللی بن گوریون

یک دیدگاه

  1. اسراییل فقط روی ایران زوم کرده در حالی که کشورهایی مثل ترکیه خطرشان برای اسراییل کم از ایران نیست چون دیگران رو تحریک میکنن

Comments are closed.