یک بانوی جوان تلاشگر سیاسی را هم ممکن است مانند شیرمحمدی، در زندان به قتل برسانند

ندا ناجی در تماس تلفنی با خانواده اش اعلام کرده است که  شکایتی علیه زندانیان عادی ندارد اما به زودی شکایتی را علیه پرسنل زندان که عاملین تحریک کننده زندانیان عادی هستند را تنظیم خواهد کرد

آیا حادثه  علیرضا شیر محمدی دوباره تکرار خواهد شد ؟حمله به یکی از بازداشتی‌های سیاسی این بار  در زندان قرچک در تهران ابراز نگرانی می شود که شیوه قتل یک تلاشگر سیاسی به نام علیرضا شیرمحمدی توسط دو تبهکار در زندان، در مورد یک بانوی جوان که او نیز به جرم فعالیت سیاسی به زندان افتاده است، تکرار شود.

نزدیکان ندا ناجی یک تلاشگر سیاسی زندانی به خبرنگاران گفتند: ندا در پی ضرب و شتم  در داخل سلول، به دست گروهی اوباش، به بهداری زندان قرچک منتقل شده و برای مدت چند ساعت دچار تاربینی بوده است.وی در ۲۴ ساعت گذشته دو بار توسط زندانیان جرائم عادی و پرسنل زندان قرچک ورامین مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

آنان گفتندکه ندا را ۲ ماه پیش  از بند دویست و نه زندان اوین به زندان قرچک ورامین انتقال داده اند . ندا   ناجی، یک تلاشگر سیاسی است  که در تجمع روز جهانی کارگر در تهران در مقابل مجلس ، ۳ ماه پیش  بازداشت شده بود .

گویی که حکومت برای از بین بردن مخالفان سیاسی خود از نوعی آتش به اختیار در زندان ها استفاده می کند و با استخدام متهمین قاتل و قاچاقچی زندانیان سیاسی را به قتل رسانده و یا تهدید می کند .

ندا ناجی در تماس تلفنی با خانواده اش اعلام کرده است که  شکایتی علیه زندانیان عادی ندارد اما به زودی شکایتی را علیه پرسنل زندان که عاملین تحریک کننده زندانیان عادی هستند را تنظیم خواهد کرد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه،پیشتر گفته بود  در جمهوری اسلامی زندانی سیاسی وجود ندارد.
آیا  ندا و مرضیه و عاطفه و  تعدادی دیگر از بازداشت شدگان در تجمع حمایت از کارگران  زندانی سیاسی     هستند ؟ اگر زندانی سیاسی نیستند پس چه هویتی دارند ؟.

علیرغم آزادی تعدادی از بازداشت شدگان، روز جهانی کارگر علاوه بر ندا نانجی، تعدادی دیگر از جمله عاطفه رنگریز ومرضیه امیری خبرنگار روزنامه شرق کماکان تحت بازداشت هستند.

عدم اجرای اصل تفکیک جرائم  در زندان حکومت ایران همواره مورد اعتراض فعالان مدنی بوده است و اخیرا با کشته شدن علیرضا شیر محمدعلی در زندان فشافویه واکنش های بسیاری برانگیخته است.

یک دیدگاه

  1. ادعایی است سرتاپادروغ وکذب محض برای کاسبی وموج سواری ازجریان برکناری رئیس سابق زندان های تهران، احتمالاً برای این که نشان دهند او زیادهم مقصرنبوده!

Comments are closed.