یک بانوی نماینده مجلس: «حضور زنان در همه زمینه های اجتماعی، به سود حکومت خواهد بود»

سیاوشی تصریح کرد: «حضور زنان در ورزشگاهها به عنوان یک از مهم‌ترین نمودها عرصه عمومی، انسجام و هم‌بستگی را میان مردم افزایش می‌دهد و این امر افزایش مشروعیت را در پی خواهد داشت.»

طیبه سیاووشی، نماینده مجلس گفت : «ما به عنوان نمایندگان مجلس، مساله را پی‌گیری کرده‌ اساس مساله حضور زنان در جامعه از نظر اجتماعی بسیار مهم است. حضور زنان در مجامع عمومی مختلف همانند سینما، هنر، ورزش و … در ابتدای امر توانایی زنان را افزایش خواهد داد و در ادامه می‌تواند احساس مشارکت عمومی و دخیل بودن در اجتماع را به زنان انتقال دهد.»

وی افزود: تلاش نمایندگان مجلس این بوده که در تعامل با وزارت ورزش، وزارت کشور و دستگاههای فعال در این زمینه، امکان حضور زنان در ورزشگاهها را فراهم کنیم.»

این نماینده مجلس، گفت: «حضور زنان در ورزشگاهها و سایر عرصه اجتماعی در بسیاری از جوامع امری اثبات شده و بدیهی است که حضور زنان در عرصه عمومی تاثیرات مثبتی را بر کلیت جامعه بر جای خواهد گذاشت اما متاسفانه در جامعه ما هزینه زیادی بابت این مساله صرف می‌شود.»

سیاوشی تصریح کرد: «حضور زنان در ورزشگاهها به عنوان یک از مهم‌ترین نمودها عرصه عمومی، انسجام و هم‌بستگی را میان مردم افزایش می‌دهد و این امر افزایش مشروعیت را در پی خواهد داشت.»

آخوند ناصر مکارم شیرازی در باره حضور زنان در ورزشگاه ها گفت: حضور زنان به فیفا و AFC ربطی ندارد و اصلا حضور زنان در ورزشگاه‌ها ضرورتی ندارد.

آخوند مکارم شیرازی در ادامه افزود: «جو حاکم در ورزشگاه‌ها برای حضور زنان مناسب نیست و شکی نیست که اختلاط جوانان سرچشمه مشکلات زیادی از نظر اخلاقی و اجتماعی می‌شود».

دادستان کل کشورنیز پیشتر گفته بود: اینکه گیر داده‌اند که حتماً در ورزشگاه‌های ایران هم باید زن هم باید راه پیدا کنند دلشان برای زنان ما سوخته؟ دلشان برای سالن‌های ورزشی ما سوخته؟ دلشان برای این سوخته که زن‌ها هم از فیوضات عالیه تماشای فوتبال محروم نباشند؟ این را ساده نگیرید. فیفا چه کار دارد به اینکه در کشوری ۱۰، ۵۰۰، هزار یا ۵ هزار تماشاگر برای فوتبال می‌رود حتماً تعدادی از آنان باید زن باشند؟

عربستان سعودی سال گذشته در پی اصلاحات گسترده‌ای است که از سوی ولیعهد عربستان سعودی انجام گرفت به زنان این کشور اجازه داد تا در ورزشگاه ها حضور داشته باشند . این درحالی است که ممنوعیت حضور تماشاگران زن در ورزشگا‌ه‌های ایران علی‌رغم تقاضاهای جامعه مدنی و فیفا به قوت خود باقی است.

یک دیدگاه

  1. خانمی مانند تو، حتما، بدون برو برگرد، چون عبا و عمامه کم بود.
    بانولن دلیر ایران برای کمک به میهنشان احتیاج ندارند که در مجلس باشند. میترسم که کمال همنشین درانها اثر بگذارد.
    کسانی مانند تو که خواهان شرع هستید فقط برای مزدوری و دزدی وارد مجلس میشوند نه برای خدمت به میهن.

Comments are closed.