یک تروریست فلسطینی پس از چهار هفته به دام افتاد

عکس تزئینی است

یک تروریست فلسطینی که ماه گذشته یک روحانی اسرائیلی را با ضربات چاقو به قتل رسانده بود، پس از تلاش گسترده‌ای که چهار هفته ادامه یافت، بالاخره به دام افتاد و بازداشت شد.

این تروریست که ارتش اسرائیل هویت او را شناسایی کرده بود، در این مدت در اماکن مخفی به سر می‌برد و هر از چندگاهی پناهگاه خود را تغییر می‌داد، ولی بالاخره محل او شناسایی گردید و در ساعات شب گذشته (شنبه شب) دستگیر شد.

به دنبال انتشار این خبر، نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو، با ابراز خرسندی از این دستاورد نهادهای اطلاعاتی و امنیتی اعلام کرد: «یک بار دیگر ثابت شد که جنایتکاران بالاخره به دام خواهند افتاد و نخواهند توانست از مجازات بگریزند».

روحانی اسرائیلی «ایتامار بنگال»، ماه گذشته هنگامی که در کنار جاده ای در کرانه باختری منتظر اتوبوس بود، به طور ناگهانی هدف ضربات چاقوی یک تروریست فلسطینی قرار گرفت که توانست از محل جنایت بگریزد. در لحظه حمله هیچ اسرائیلی دیگری در آن جاده حضور نداشت.

روحانی مقتول ۲۹ ساله، دارای همسر و چهار فرزند بود و از محبوبیت زیادی در میان شاگردان و پیروان خویش برخوردار بود.

فرد تروریست که «عبدالحکیم آصی» نامیده می شود، ۱۹ سال دارد و مادرش عرب اسرائیلی و پدرش فلسطینی است و در شهر«شخم نابلوس» زندگی می کنند. ماه گذشته نیروهای امنیتی منزل پدر این تروریست را محاصره کردند ولی خودش در آنجا نبود. در عملیات شب گذشته چند واحد از نهادهای مختلف نظامی و امنیتی برای دستگیری این تروریست همکاری داشتند.

در این عملیات چند فلسطینی دیگر نیز که به تروریست فراری یاری رسانده بودند، بازداشت شدند.

وزیر دفاع اسرائیل، آویگدور لیبرمن، گفت «با دستگیری این خرابکار دایره بسته شد و جنایتکار به دام افتاد و به مجازات خویش خواهد رسید».

وزیر دفاع دوباره پیشنهاد کرد که از این پس تروریست هایی که مرتکب جنایت شده اند، به مرگ محکوم شوند، ولی این بحث هنوز در اسرائیل ادامه دارد و مخالفان و موافقان زیادی درباره آن سخن گفته‌اند و هنوز به نتیجه نرسیده اند.