یک خانواده پناهجوی کرد در کانال مانش غرق شدند 

در اثر غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان در آبهای مرزی  فرانسە و بریتانیا یک خانواده پنج نفره  اهل سردشت جانشان را از دست دادند

به گزارش رسانەهای فرانسوی این قایق ۲۷ سرنشین داشته است،  بامداد روز گذشته (سه شنبه)  در آبهای کانال مانش، غرق شد.

اسامی این  خانواده کرد پناهجویی ، رسول ایران‌نژاد ۳۵ ساله،شیوا محمد پناهی ۳۵ ساله،آنیتا ایران‌نژاد ۹ ساله،آرمین ایران‌نژاد ۶ ساله و آرتین ای ران‌نژاد ۱۵ ماهه است .

به گزارش رسانه های محلی ، جسد چهار عضو این خانواده از سوی تیم‌های تجسس کشف شده و تاکنون جسد آرتین ۱۵ ماهه کشف نشده است.

مقام‌های محلی شهر دانکرک فرانسه می گویند که این قایق در نزدیکی این شهر دچار حادثه شده است ، و توانسته اند تنها  ۱۸ پناهجوی سرنشین این قایق را نجات دهند. آنان همچنین از ناپدید شدن یک نوزاد خبر می‌دهند.

مارلن شیاپا، نماینده وزیر کشور در امور شهروندی در این باره گفته است که «با غم و اندوه فراوان از غرق شدن یک قایق حامل ۱۹ پناهجو که تصمیم داشت به بریتانیا برود» مطلع شده‌ است.

در تحقیقات به عمل آمده درباره علت غرق شدن قایق حامل پناهجویان که توسط دادستان شهر دانکرک در جریان است گفته شده که بررسی‌ها نشان می دهد که  شرایط آب و هوایی این گذرگاه آبی مناسب نبوده است.

یک قایقران انگلیسی که شاهد غرق شدن قایق حامل پناهجویان بود این حادثه را به مقام‌های مسئول اطلاع داد. متعاقب این اطلاع رسانی کشتی‌های فرانسوی و یک هلیکوپتر ارتش بلژیک وارد عمل شدند.

کانال مانش در ماه‌های گذشته شاهد افزایش تردد شناورهای کوچک حامل پناهجویان به مقصد بریتانیا است که در جریان این انتقال‌ها تعدادی از پناهجویان دچار حادثه شده و برخی جان باخته اند.