یک خبرنگار به اتهام تصویربرداری  از دیوار خانه ولایتی به ۶ ماه حبس محکوم شد

میلاد گودرزی سردبیر تلویزیون اینترنتی آوانت در توییتر خود نوشت، به دلیل فیلمبرداری از دیوار خانه علی اکبر ولایتی مشاور بین الملل علی خامنه‌ای رهبر ایران در نزدیکی کاخ سعدآباد به ۶ ماه حبس محکوم شده است.

در این گزارش آمده است که قاضی پرونده به این خبرنگار اعلام کرده دیوار منزل ولایتی از جمله مصادیق «اماکن ممنوعه» است.

خانه‎ ولایتی پشت کاخ‎ سعدآباد در یکی از بهترین نقاط تهران قرار دارد با این تفاوت که سند ویلای لواسان به نام فیروزآبادی نبود اما ولایتی با پارتی‌بازی برای این ملک مصادره‎ای «سند» جور کرد تا بتواند با خیال راحت در خانه‌ای که مال او نبوده و مصادره‌ای و غصبی است، سکونت کرده و «نماز» بخواند!

خانه هزار متری که‌ ولایتی وزیر خارجه پیشین حکومت ایران  در آن ساکن است هزار متر است که کمیته‌ انقلاب در اختیار او گذاشت و سندش با کمک مهدی کروبی جور شد.

ولایتی می‌گوید اوایل دهه ۶۰ آن را با منزل خودش معاوضه کرده و تفاوت قیمت را قسطی پرداخت کرده. در حالی که این موضوع نقشی در این واقعیت که خانه وی مصادره‌ای و غصبی است بازی نمی‌کند.

مشاور عالی «رهبر» پس از این همه سال که در خانه غصبی نشسته و بچه‌هایش بزرگ شده‌‌اند و در طبقه‌ای از همان خانه ساکن هستند مدعی شده «پس در این ۶۰۰ متر ۵ خانواده زندگی می‎‎کنند»! باید به وی یادآوری کرد اگر در این خانه صد خانواده هم زندگی کنند، در مصادره‌ای و غصبی‌بودن آن تغییری حاصل نمی‌شود!

موضوع خانه‌ها و املاک غصبی توسط رژیم  و وابستگان آن در شبکه‎های اجتماعی با هشتگ «#وصول_گرایان» داغ شده است.

به هر حال، بر اساس قیمت امروزی زمین در اطراف کاخ سعدآباد، فقط زمین این خانه‌ی غصبی دست‎کم ۳۰ میلیارد تومان ارزش دارد.

شایان گفتن است که میلاد گودرزی، سردبیر تلویزیون اینترنتی آوانت از اولین افشاکننده‌های تخلفات دارویی شبنم نعمت‌زاده بود. جزئیات پروندۀ تخلفات دارویی و بدهی‌های میلیاردی نعمت‌زاده به صنعت دارو اولین بار توسط گودرزی منتشر شد.

پیشتر نیز کمیته حفاظت از خبرنگاران موسوم به (CPJ) که به دیدبانی وضعیت رسانه‌ها در کشورهای مختلف جهان می‌پردازد، در گزارشی که در پایان سال ۲۰۱۹ آن منتشر کرد نوشت، ایران از جمله کشورهایی که خبرنگاران را به دلیل نشر اخبار زندانی می‌کند.

به گفته فعالان حقوق بشر هم‌اکنون ده‌ها روزنامه نگار و فعال رسانه‌ای در ایران زندانی هستند.