یک دختر پناهجوی ایرانی در آب های یونان غرق شد

به گزارش رکنا، در پی غرق شدن قایق پناهجویان ایرانی در نزدیکی جزیره کریت یونان، یک دختر جوان ایرانی به نام منیره حیدری ناپدید شد.

رکنا می نویسد: “کوله بارش را بست و لبخندی به مادرش زد و برای همیشه رهسپار راهی شد که انتهایی نداشت. منیره حیدری ۳۵ سال در این آب و خاک و در شهر دوستداشتنی کرمانشاه، زندگی کرده بود و حالا خاطره هایش را در یک چمدان جای داده بود و می خواست روزی دیگر، در جایی دیگر، زندگی تازه‌ای را تجربه کند.

از روزی که رهسپار غربت شد، قدم به قدم خانواده‌اش را در جریان سفرش قرار می داد. نهم خردادماه بود که ایران را به سمت ترکیه ترک کرد. از همان روز، عکس های منیره پشت سر هم در دست خانواده‌اش قرار می‌گرفت.

یک بار با قایق به همراه چند پناهجوی دیگر راهی یونان شد، اما در مرز یونان مانع ورود آنها شده و آنها را به ترکیه بازگرداندند.

اما انگار منیره نمی خواست باور کند که نباید بیش از این، پیش برود. باز هم ناامید نشد و بار دیگر به کمک یک قاچاقچی دیگر سوار قایق شد تا از مرز آبی خود را از ترکیه به یونان برساند.”

رکنا در ادامه می‌نویسد: “۳۱ تیرماه امسال بود که آخرین تصویر و صدای منیره به دست خانواده اش رسید. منیره گفته بود که روز بعد یا نهایتا دو روز بعد از یونان با خانواده‌اش تماس خواهد گرفت.

اما خانواده منیره از او بی خبر مانده بودند و لحظه‌های بی خبری را در دلهره و اضطراب سپری می کردند. تا اینکه از طریق همان فرد قاچاق بر، متوجه شدند قایقی که منیره در آن بود غرق شده است.”

غرق شدن قایق دختر پناهجوی ایرانی

موتور قایقی که منیره حیدری مسافر آن بود دچار مشکل شد. یک کشتی دیگر در حالی که هوا تاریک و طوفانی بود، برای کمک به قایق در حال نزدیک شدن بود، اما با قایق برخورد کرد و موجب واژگون شدن آن شد.

قایق پناهجوها ۵۵ مسافر داشت که ۱۸ نفر آنها هنوز پیدا نشده‌اند. تعدادی از آنها نجات یافتند و اجساد عده ای یگر کشف شده است.

منیره حیدری جزو مسافران مفقود شده است که اثری از جسد او هم در دست نیست. او لیسانس مدیریت و بازاریابی داشت و یک برادر سی ساله دارد.