یک دیپلمات اتریشی که از تهران دیدن کرد، احتمالا کرونا گرفته است. سازمان بهداشت جهانی هشدار می دهد

ظریف در جریان این دیدار با لحنی طعنه آمیز، پیش از دست دادن با اعضای هیات اتریشی، به خبرنگاران گفته بود: ببینید که من ویروس کرونا ندارم

یکی از آخرین قربانیان احتمالی ابتلا به ویروس کرونا در ایران، یک دیپلمات اتریشی است که به تهران امده و با محمد جواد ظریف نیز دست داده بود.

در وین اعلام شد که یکی از افراد هیئت همراه وزیر خارجه اتریش که به تهران آمده بود، ممکن است ویروس کرونا گرفته باشد و برای انجام آزمایش های ضروری، در بیمارستان بستری شده است.

هیات اتریشی، هفته پیش برای بحث با مقامات ایران، بر سر عاقبت پیمان برجام به تهران آمده بود.

ظریف در جریان این دیدار با لحنی طعنه آمیز، پیش از دست دادن با اعضای هیات اتریشی، به خبرنگاران گفته بود: ببینید که من ویروس کرونا ندارم.

نام دیپلمات اتریشی، آلکساندر شالنبرگ اعلام شد که  وزیر خارجه اتریش را در سفری رسمی به تهران همراهی می کرد. اکنون به دلیل احتمال ابتلا به ویروس کرونا در یکی از بیمارستان‌های شهر وین قرنطینه شد.

روزنامه های اتریش نوشتند که آلکساندر شالنبرگ رد این دیدار  با تعدادی از مقامات ایرانی از جمله حسن روحانی و جواد ظریف، دیدار و گفتگو کرده است.

سازمان بهداشت جهانی درباره افزایش ثانیه ای آمار شیوع  کرونا در ایران هشدار داد. گسترش شیوع کرونا به علت نبود امکانات پیشگیری و مقابله با ان جان مردم سراسر ایران را تهدید می کند.

تدروس آدهانوم گبریسوس، دبیرکل سازمان بهداشت جهانی، گفت:  ایران که تاکنون بیشترین تلفات این بیماری را در خارج از چین گزارش کرده، ممکن است با شیوعی بدتر از آنچه که تاکنون درک شده، روبه‌رو باشد.

مایک رایان،‌ مدیر برنامه‌های فوریت سلامت سازمان بهداشت جهانی هم با اشاره به نرخ بالای تلفات ویروس کرونا در ایران، افزود ممکن است بیماری کرونا در ایران بیشتر از آنچه که در آمارهای رسمی فاش شده، گسترش یافته باشد.

این مقام سازمان بهداشت جهانی افزود: «گمان نمی‌کنم که این موضوع ربطی به مراقبت‌های بالینی داشته باشد،‌ بلکه بیشتر به نظارت مربوط است.»

همچنین در همین زمینه آدهانوم ضمن هشدار درباره انتشار ویروس کرونا اظهار کرد: «هیچ کشوری نباید تصور کند که مواردی از این بیماری را نخواهند داشت؛ چرا که این اشتباهی کشنده به معنی واقعی کلمه است.»

یه گزارش شبکه های اجتماعی ویروس کرونا در ایران تاکنون ۱۱۶ قربانی به جا گذاشته است .اما حکومت ایران ادعا می کند:   بر اساس آمار رسمی تاکنون ۲۶ نفر در ایران در اثر ابتلا به کرونا درگذشته‌اند و مجموع مبتلایان ۲۴۵ نفر است.