یک رسانه رسمی حکومت ایران،از صادرات جنگنده کوثر به ونزوئلا خبر داد

باشگاه خبرنگاران جوان ، وابسته به صدا و سیما حکومت با اشاره به سخنان  نیکولاس مادورو درباره تشکیل شورای برای تامین تسلیحات ونزوئلا از روسیه، چین و ایران، گفت: احتمال میرود که بزودی صادرات جنگنده کوثر به ونزوئلا انجام شود.

اکنون حکومت ایران پس از دادن نفت رایگان  حالا می خواهد هواپیمای مونتاژ شده چینی و روسی را هم به این کشور  بفرستد و معلوم نیست که چقدر حقیقت داشته باشد

این خبرگزاری در ادامه  نوشت: «جنگنده ایرانی کوثر می‌تواند یکی از گزینه‌های صادرات به کشور‌های دوست و همسایه ایران مانند ونزوئلا باشد».

حکومت اسلامی ایران در سال های  اخیر با تخصیص بودجه های کشور به تکمیل و مونتاژ سلاح های روسی و چینی دو جنگنده صاعقه و کوثر را  گسترش داده و وزارت دفاع ایران نیز در این باره  ادعا کرد که این دو جنگنده کیفیت ساخت بالایی دارند.

باشگاه خبرنگاران جوان در ادامه نوشته است  که پس از اعلام وزارت خارجه جمهوری اسلامی مبنی بر انقضای تحریم‌های تسلیحاتی شورای امنیت سازمان ملل،  این جنگنده‌ها به ویژه جنگنده صاعقه می‌تواند در لیست صادرات قرار گیرد.

ایالات متحده از اواخر شهریور ماه  سال جاری بازگشت تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل را اعلام کرد و تاکید کرد که طرف‌های معامله تسلیحاتی با رژیم  ایران را تحریم خواهد کرد.

ایران و ونزوئلا هر دو تحت تحریم ایالات متحده قرار دارند و در ماه‌های گذشته تهران علاوه بر ارسال بنزین به این کشور، با راه‌اندازی شعبه‌ای از فروشگاه اتکا، مواد غذایی نیز به ونزوئلا ارسال می‌کند.