یک روزنامه نگار عراقی به اتهام جاسوسی علیه مخالفان عرب زبان رژیم ایران، در سوئد در زندان به سر می برد

یک روزنامه بریتانیایی نوشت که پلیس سوئد یک فرد عراقی را به اتهام همکاری با حکومت اسلامی ایران برای جاسوسی علیه سازمان‌های اپوزیسیون ایرانی در شمال اروپا، بازداشت کردند.

در گزارش‌های پیشین گفته شده بود که حکومت اسلامی ایران برای کشتن مخالفان خود در دانمارک، هلند، آلمان، فرانسه و برخی کشورهای دیگر از عوامل جاسوسی استفاده کرده است.

به دنبال انتشار این اتهامات، درچارچوب اقدامات دفاعی و اعتراضات کشورهای اروپایی، قرار شده بود که یک رشته تحریم‌های تازه علیه رژیم ایران از جانب اتحادیه اروپا برقرار گردد.

این روزنامه‌نگار عراقی در استکهلم پایتخت سوئد بازداشت شده است.

روزنامه بریتانیایی دیلی تلگراف نوشت که این فرد عراقی مأمور شده بود که درباره فعالیت گروهی که خود را “آزادی الاحواز” می‌نامد به گردآوری اطلاعات بپردازد.

پلیس دانمارک به جریان پی برد و به درخواست دولت دانمارک این روزنامه نگار عراقی در سوئد بازداشت گردید.  گروه «الاحواز» مقر آن بیشتر در دانمارک است.

در گزارش‌های پیشین گفته شده بود که اطلاعاتی که اسرائیل در اختیار کشورهای غرب اروپا قرار داده است، یکی از منابع مورد استفاده برای شناسایی و بازداشت ماموران حکومت اسلامی ایران در انجام عملیات تروریستی در آن کشورها بوده است.

دیلی تلگراف در گزارش خود نوشت یک دادگاه سوئد حکم داده است که این فرد مظنون عراقی باید تا پایان تحقیقات پلیس سوئد در بازداشت به سر برد.

 

یک دیدگاه

  1. Gilberth Keith Chesterton نویسنده و روزنامه نگار انگلیسی که بیشتر رومانهای جنایی نوشته میگوید: ” انجیل به ما می گوید که ما بایستی همسایه و دشمن خود را دوست بداریم۰ این شاید برای این است که هردو در اصل آدمهای یکسانی هستند”. حالا دشمن ما از خانه ما بیرون آمده است ۰من به عنوان یک ایرانی میهن دوست لازم است در باره این گروهی که خود را الاحواز آنهم با ح و نه هدو چشم می نامند ودشمن ایران زمین است و قصد آنها تجزیه خوزستان و خلیج همیشگی پارس از سرزمین ماست هشدار دهم۰ چون ما در آلمان اعلامیه های آنها را خوانده ایم و می دانیم که نقشه شوم آنها چیست و با آنها درگیری لفظی هم داشته ایم ۰ آنها از آن عربهای غول بیابانی هستند و قیافه یکی از آنها عین غول دزد بغداد بود و ما را عجم های کثیف می نامید۰ چون ما در مقابل آنها ایستاده بودیم به این خاطر که خلیج پارس را خلیج عرب می نامید با این استدلال که آنها (اعراب) مرز بیشتری با آن دارند۰ به او جواب دادیم که: اگر نقشه های آنتیک را ببینند در آن نوشته Sinus Persicus (خلیج پارس) و زمانیکه ما سرزمین پارس را داشتیم شما تازی ها تنها در مقداری از عربستان و Arabia Felix سکونت داشتید که بخش جنوبی شبه جزیره عربستان بود و این نام لاتین برای این است که آنجا حاصل خیز بود و مفهوم دیگر آن خوشبخت است۰ چطور است حالا ادعا می کنید که خوزستان مال شما عربهاست؟ از چند سرهنگی که در آلمان زندگی می کنند و زمان جنگ هشت ساله ایران-عراق در خوزستان خدمت می کرده اند شنیده ایم که اینها همان کسانی هستند که در حال جنگ در شوش, هفت تپه, آبادان, دارخوئین و خرمشهر شبها با فشنگ های رسام به نیروهای عراقی گراه می داده اند و پس از ده دقیقه آنجا ها را زیر بمباران گلوله های توپ خمپاره و یا موشکهای کوتاه برد اسکاد و گراد قرار می داده اند و یک شب موفق می شوند تعدادی از آنها را دستگیر کنند که متوجه می شوند عرب زبانند و عده ایی از آنها حتی روز در اداره آب و برق کار می کرده اند۰
    مردم ایران باید هوشیار باشند چون نیروهایی در خارج از کشور قصد تجزیه کشور را دارند۰ با یک تن کادر گروه راه کارگر بر خورد داشتیم که آنها را در گذشته هم حزب توده جوان می نامیدند۰ ایشان مردم ایران را ملت های ایران می نامید و تاریخ را نخوانده و چیزی نمی داند چون کشور ما Multiculturalism ویا Multi-Cult نیست ما یک فرهنگ داریم و آن ایرانی است۰ از اینگونه جیره بگیران در بیرون از کشور زیاد وجود دارد۰ وای به روزی که مردم ما در خوزستان اکثریت خود را از دست بدهند۰
    بمان خرم ای خاک مینو سرشت// که در چشم خوشتری از بهشت
    شعر پارسی نام شاعر را نمی دانم آنرا در جایی خوانده ام

Comments are closed.