یک روزنامه نگار که  خبر هلاکت قاسم سلیمانی را با واژه کشته شدن به جای شهادت گزارش کرد، بازداشت شد

تحلیلگران، در ارزیابی های خود می گویند که قاسم سلیمانی پس از علی خامنه ای یکی از بانفوذترین افراد در نظام و قدرتمندترین فرد در ایران بعد از رهبری  بود

رسانه‌های داخلی ایران امروز خبر دادند که مدیر مسئول سایت خبرآنلاین به دلیل استفاده از عبارت «کشته شدن» درباره قاسم سلیمانی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است. حکومت در این باره همیشه از واژه “شهید” استفاده می کند و واژه کشته شدن، در مورد چنین فردی را نوعی توهین می داند.

خبر آنلاین در کانال تلگرامی خود نوشته بود: خبر فوری  قاسم سلیمانی روز جمعه توسط نیروهای امریکایی کشته شده است .

خبرگزاری میزان مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: در پی انتشار مطلبی توهین‌آمیز در رابطه با قاسم سلیمانی توسط خبرآنلاین و بکار گیری کشته شدن به جای شهادت  انتقادات زیادی از سوی افکار عمومی و کاربران فضای مجازی به همراه داشت، مدیر مسئول این رسانه احضار و تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

خبرآنلاین در واکنش به این خبر نوشته: از اولین دقایق پس از انتشار خبر شهادت قاسم سلیمانی، خبرگزاری خبرآنلاین وظیفه حرفه ای خود را آغاز کرد و لحظه به لحظه اخبار مربوط به این اقدام امریکا را به اطلاع مخاطبان رسانده است همین و بس .

تحلیلگران، در ارزیابی های خود می گویند که قاسم سلیمانی پس از علی خامنه ای یکی از بانفوذترین افراد در نظام و قدرتمندترین فرد در ایران بعد از رهبری  بود. او در واقع عامل اصلی ترور جمهوری اسلامی در خاورمیانه و حتی فراتر از آن بود. کسی که توانست حکومت دوباره بشار اسد را ابقا کند آن هم به قیمت کشته شدن صدها هزار نفر در سوریه.

مقامات رژیم می گویند که قاسم سلیمانی طرفداران زیادی داشت ،شبه نظامیان تحت فرمانش در عراق، برای قدرت نمایی اسمش را بر روی دیوار سفارت آمریکا نوشته بودند. و او را رهبر می دانستند اما دو روز بعد ترامپ نشان داد که قدرت واقعی فراتر از شعارنویسی و پرچم آتش زدن و بالا رفتن از دیوار سفارت است. اگر چه هنوز هم ابعاد این ماجرا و نحوه شناسایی و ردیابی یکی از بلندمرتبه ترین و پنهان کارترین شخصیتهای نظامی جمهوری اسلامی در عراق مشخص نیست. چیزی که مشخص است این است که دیگر عمق استراتژیک نظام برای جولان دهی جمهوری اسلامی امن نیست.

یک دیدگاه

  1. اخ اخ شهید راه خامنه ای که پسرهاش، مجتبی و غیره … باید لای پنبه نگاهداری شوند!!

    سلیمانی گور به گور شد اما مردم ایران بایستی بدانند که در فردای ازاد ایران سران رژیم کنونی بایستی دستگیر بشوند چون باید از انها اطلاعات گرفت تا بتوانیم بعضی از ضررها را جبران کنیم.
    این بی وطن ها در پشت درهای بسته و بدون اگاهی رسانی به مردم ایران قراردادهای ضد ملی زیادی را با اجنبیان بسته اند که بایستی برای ما روشن بشوند و در حد امکان لغو هم بشوند.

Comments are closed.