یک زن و مرد ایرانی که گذرنامه جعلی اسرائیلی در اختیار داشتند، در آرژانتین بازداشت شدند، ولی پس از چند روز آزاد گردیدند

دو شهروند ایرانی که گذرنامه های جعلی اسرائیلی در اختیار داشتند، دو روز پیش از سالروز آن جنایات در بوئنوس آیرس بازداشت شدند.  آن ها از اسپانیا به بوئنوس آیرس پرواز کرده بودند

دو شهروند ایرانی که گذرنامه های جعلی اسرائیلی در اختیار داشتند در آرژانتین شناسایی و بازداشت شدند. این دو تن که از اسپانیا به آرژانتین پرواز کرده بودند، یک زن و یک مرد بودند که نام آن ها در گذرنامه های جعلی به عنوان، خانم ریبکا تولداندو و آقای نتانئل تولدانو ثبت شده بود. با آن که این هر دو نام میتواند اسرائیلی باشد، ولی مسلم است که گذرنامه های ارائه شده جعلی بوده و ممکن است از یک زن و شوهر اسرائیلی دزدیده شده باشد.

ماموران پلیس آرژانتین این دو تن را مورد بازپرسی دقیق قرار دادند تا مطمئن شوند که عوامل تروریستی حکومت ایران نیستند و با ماموریت انجام توطئه ای به آرژانتین فرستاده نشده اند.

شهر بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین حدود بیست و پنج سال پیش صحنه دو انفجار بزرگ در سفارت اسرائیل و کانون همیاری یهودیان بود که صدها کشته و زخمی به جا گذاشت.

آشنایان امور امنیتی می گویند که تردیدی نیست که این دو انفجار، به دستور حکومت ایران و توسط عوامل تروریستی حزب الله انجام شده بود. دولت آرژانتین از پلیس بین الملل خواسته بود که شش شخصیت حکومت ایران و دو تروریست عرب و مسلمان را بازداشت کرده و به آرژانتین تحویل دهد.

دو شهروند ایرانی که گذرنامه های جعلی اسرائیلی در اختیار داشتند، دو روز پیش از سالروز آن جنایات در بوئنوس آیرس بازداشت شدند.  آن ها از اسپانیا به بوئنوس آیرس پرواز کرده بودند.

روزنامه کلارین چاپ بوئنوس آیرس نوشت که نام واقعی مرد بازداشت شده، ساجد سموئیل نصرانی است که ۲۷ سال دارد و خانم بازداشت شده، منصوره سموئیل نامیده می شود که سی سال سن دارد.

قاچاقچیان گذرنامه های خارجی، به گذرنامه اسرائیلی علاقمندی زیاد نشان می دهند زیرا این گذرنامه از اعتبار بسیار بالایی در کشورهای جهان برخوردار است. علاوه بر این، هر سال حدود یک میلیون نفر جوانان اسرائیلی به کشورهای خارج سفر می کنند و گذرنامه های شماری از آنان، به ویژه در کشورهای خاور دور مورد سرقت قرار می گیرد و به دست قاچاقچیان می رسدو

روزنامه کلارین نوشت که این دو شهروند ایرانی، پس از بازپرسی های چند روزه توسط واحد مبارزه با ترور در سرویس امنیتی آرژانتین، بالاخره آزاد شدند و به آن ها امکان داده شد که آرژانتین را ترک گویند.