سازمان مبارزه با یهودستیزی: درآمریکا موارد ضد یهودی، دو برابر شده است

برزگترین سازمان آمریکایی پیکار با یهودستیزی اعلام کرد که در سال میلادی گذشته، نِمادهای ضد یهودی و تعرض و تجاوز به یهودیان  در مقایسه با دو سال پیش از آن، دو برابر شده است.

“اتحادیه ضد افترا” (اِی دی اِل) در گزارش خود نوشت که در یک سال گذشته، یک هزار و ۹۸۶ اقدام یهودستیزانه در سراسر ایالات متحده رخ داده که در تاریخ سال های اخیر آن کشور بی سابقه بوده است.

این گزارش در مورد ایالات متحده در حالی انتشار می یابد که در کشورهای اروپایی نیز روند یهودستیزی همچنان در حال افزایش است.

جامعه یهودیان فرانسه نیز در ماه های اخیر از دولت آن کشور خواستار گردیده برای رویارویی با موج فزاینده یهود ستیزی و موارد تعرض به یهودیان و نیایشگاه های آنان به اقدامات جدی دست بزند. با افزایش شمار مسلمانان، به ویژه کشورهای عربی در فرانسه موارد تعرض به یهودیان به ابعاد نگران کننده ای رسیده است.

همچنین جامعه یهودیان بریتانیا از افزایش موارد یهودستیزی در آن کشور ابراز نگرانی شدید کرده و خواستار مبارزه با آن شده است. بریتانیا از سال پیش دارای یک اقلیت بزرگ مسلمان بوده که اکثر آن ها از کشورهای عرب هستند. همچنین سازمان های ضد اسرائیلی در بریتانیا بسیار فعال هستند که دولت لندن نیز به طور مستقیم یا غیرمستقیم آن ها را پشتیبانی می کند.

تقویت فعالیت های ضد اسرائیلی در بریتانیا، بر ابعاد یهودستیزی نیز می افزاید.

اتحادیه ضد افترا در ایالات متحده ارزیابی می کند که یکی از علل دوبرابر شدن موارد یهودستیزی ممکن است آن باشد که یهودیان نسبت به وقوع چنین مواردی بیشتر آگاهی نشان می دهند و آن را به اطلاع پلیس و سازمان های یهودی محل اقامت خویش می رسانند.

5 دیدگاه‌

 1. دوستداران یهودیان، یهود دوست ورزی و یهودستیزی در ساختار و عملکرد از نقطه قوت و شباهت و تفاوت در دوران مختلف برخوردار بوده است و در مقطع کنونی عصر اینترنت، تکنولوژی، ارتباطات و اطلاعات مکراً به تاریخ بشر و سفر پیدایش و اسفار پنچ گانه یهودیان اشاره شده است و یهودستیزی به نام جنبش و یا نهضت نوین در سبقت با پدیده اینترنت قرار گرفته است و طبق قاعده عقل در مرحله اول یهودی و خط و زبان عبری مدح نظر و تحقیقات واقع خواهد شد؛

  مطالبه کردن موسی علیه‌السلام حضرت را کی خلقت خلقا اهلکتهم و جواب آمدن

  هم سؤال از علم خیزد هم جواب

 2. سوالی مطرح است و اینکه چرا اروپا یا امریکا که ریشه دینی غیر اسلامی دارد به مسلمانان، ٱن هم از کشورهای اسلامی افراطی اجازه ورود به کشور خود را میدهند که با مشکلات فزاینده ای روبرو شوند؟ چرا ٱنان را به کشورهای خود باز نمیگردانند؟

 3. شآلوم!
  من از همان ابتدا کآرکتر پرزیدنت کنونی آمریکا را با پرزیدنت سابق ایران مقایسه کردم,من متخصص علوم سیاسی و مسائل استراتژیک نیستم ولی در ارتباط با خیلی مسائل یک دو دوتا چهارتا است,شما یک ساختمان را در نظر بگیرید که می خواهید در دل کوهی بنا کنید هنگام با ساخت تخریب هم دارید به فرض گاهی حتی هنگام پروسه ی ساخت مجبورید بخشی را که ساخته اید خراب کنید و با زاویه و مقاومت دیگری دوباره بنا کنید،سیاست هم به نظرم همین است کاهی ما به تخریب بخشهایی نیازمندیم تا ادامه ی کار پیش برود واگر نه یا ساخت متوقف می شود یا ممکن است کل آنچه رشته ایم پنبه شود اگر ساخت منهای تخریب را در دستور کار قرار دهیم.
  سال ۱۳۸۴ من برای اکبر رفسنجانی وارد تبلیغات شدم تا ساعتی گذشته از نیمه شب هم مشغول شمارش بستن و اعلام بودیم و سال ۱۳۸۸ هم به همین منوال ولی برای موسوی تا همین چند سال پیش هم مرتبا با اینکه می دانستم که احمدی نژاد به قدرت نمی رسید مگر به تایید معمار جمهوری اسلامی(نه خمینی)هاشمی،الان که به قسمت هایی که احمدی نژاد خراب کرده نگاه می کنم با امید واری می بینم چه جای خوبی بازشده برای ساختمانی شیکتر و بزرگتر.
  اما در همین دوران پرزیدنت آمریکا چشم به پایتختی اورشلیم دوخته ام و مهندسی اسرائیلی تا ببینم چگونه زمان را در قالب مکان میریزد و طرحی نو دراندازد.

 4. باتوجه به گسترش نفوذ ایران در امریکا و اروپا مطمئنا زمینه تضعیف و حذف و نابودی یهودیان سرعت بیشتری خواهد یافت و در اینده نزدیک در کره زمین جایی برای یهودیان وجود نخواهد داشت. اما اگر یهودیت بعنوان عقیده توسط یهودیان مورد دفاع است چرا با انهمه نارسایی ها باز هم در این عقاید نارسا و ناقص زندگی میکنند و لااقل انرا کنار بگذارند اما اگر بعنوان قومی با نام یهمد باشند چوب عقاید خودرا خواهند خوردو اسلام سرسخت ترین دشمن یهود از ابتدای ظهور بوده و هست و خواهد بود

 5. ایران با ایجاد تنگناهای سیاسی و اقتصادی و اقدامات ناامن سازی حملات پراکنده سعی در ایجاد بحران غیرقابل تحمل مردم اسرائیل و روی کارامدن فردی است که در تعامل و مطیع ایران باشد. ایران از جنگ کلاسیک و مستقیم خودداری میکند اما گذشت زمان و منتظر حمله همه جانبه بودن از سوی اسرائیل به زیان اسرائیل است.

Comments are closed.