یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به روزنامه اسرائیل هیوم:برجام در دستور کار ما نیست.ما بر آزادی مردم ایران تمرکز داریم

یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به روزنامه اسرائیل هیوم(اسراییل امروز)گفت: احیای برجام در راس دستور کار ما نیست. از ماه سپتامبر، ما بر دفاع از آزادی‌های اساسی مردم ایران و علیه تعمیق مشارکت نظامی رژیم ایران با روسیه و حمایت آنها از جنگ در اوکراین تمرکز کرده‌ایم.

این  سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه به روزنامه اسرائیل هیوم گفت: ما راه‌هایی برای برقراری ارتباط با جمهوری اسلامی درباره مسائل نگران‌کننده مانند موضوع آزادی شهروندان آمریکایی که به‌طور غیرقانونی در ایران بازداشت شده‌‌اند، داریم اما قصد نداریم جزییات آنها را بیان کنیم.

با وجود اظهار نظر مقام های دولت بایدن در رابطه با حمایت از خیزش انقلابی مردم در ایران اما تاکنون هیچ اقدام عملی جدای از محکوم کردن های رژیم در حد  گفتار صورت نگرفته است.

رابرت مالی مسئول پرونده ایران در وزارت خارجه در روزها و هفته های نخستین آغاز خیزش در ایران ان را اعتراضات مردم برای اصلاح رژیم دانست که این سخنان رابرت مالی با واکنش تند کاربران ایرانی در فضای مجازی روبرو گردید که در نهایت رابرت مالی سخنان خود را تغییر داد و گفت که منظور او اصلاح رژیم اسلامی نبوده است.

گفتنی است که رابرت مالی از دوستان نزدیک تریتا پارسی از مدیران سازمان نایاک(لابی رژیم در ایالات متحده)است.

با وجود گذشت چهار ماه از خیزش مردمی در ایران هنوز مقام های دولت بایدن موضع روشن و قاطعی در برابر رژیم و در حمایت از مردم ایران اتخاذ نکرده اند.