یک سرباز اسرائیلی هنگام بازداشت مظنونان در یک روستای فلسطینی، بعلت اصابت تخته سنگ، جان باخت

در جریان اجرای عملیات امنیتی یک واحد زبده ارتش اسرائیل در یک روستای فلسطینی نشین در کرانه باختری، یک سرباز اسرائیلی از روی پشت بام هدف اصابت یک تخته سنگ بزرگ قرار گرفت و به شدت زخمی شد و ساعتی بعد در بیمارستان جان داد.

در سه ماهی که از آغاز سال نو میلادی میگذرد، این نخستین سرباز اسرائیلی است که در جریان عملیات امنیتی جان می بازد.

حادثه هنگامی روی داد که یک گروه کوچک از تکاوران واحد گولانی، در پایان ماموریتی در روستای یعبد yaabed در کرانه باختری، هنگام خروج از آن جا، هدف سنگ پرانی سنگین تری قرار گرفتند و تخته سنگی که از بام یک خانه بلند پرتاب شد، به یک سرباز اصابت کرد و او را به شدت زخمی ساخت. آمبولانسی بلافاصله او را به بیمارستان منتقل ساخت، ولی در راه جان داشت.

این سرباز به نام عمیر بن ییگال، ۲۱ ساله، تنها فرزند یک خانواده بود که به اصرار خود خواهان خدمت در واحد تکاوران شده بود. پدرش امروز به خبرنگاران گفت که با از دست دادن این تنها فرزند، احساس می کند که همه دنیای خود را از دست داده است.

بلافاصله پس از وقوع این حادثه، فرمانده گردان گولانی و فرمانده تیپ به محل حادثه آمدند و به بررسی چگونگی وقوع رویداد پرداختند.

سربازان، هنگام عملیات برای دستگیری افرادی که مورد تعقیب بودند نیز، در معرض سنگ پرانی شماری از اهالی فلسطینی قرار داشتند، که آن ها را متفرق ساختند. ولی هنگام خروج، سقوط تخته سنگ از ارتفاع زیاد، آن ها را غافلگیر کرد.

تکاوران این نیرو چهار تن از افرادی را که مظنون به شرکت در عملیات تروریستی بودند، در این روستا بازداشت کردند.