یک سناتور آمریکایی از دوگانگی توییتر در قبال علی خامنه ای و ایالات متحده  انتقاد کرد

یک سناتور آمریکایی از دوگانگی  توییتر در قبال علی خامنه ای و ایالات متحده  انتقاد کرد و گفت: چرا  توییتر به منبر آمریکاستیزی و یهودی‌ستیز خامنه‌ای تبدیل شده است؟

تد کروز سناتور جمهوری‌خواه و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا از شرکت توئیتر به دلیل «استانداردهای دوگانه در قبال ایالات متحده و رهبر ایران که در فهرست تحریم‌ها قرار دارد” به شدت انتقاد کرد.

این سناتور جمهوری خواه در ادامه گفت: «چرا توییتر آزادی بیان در آمریکا را سانسور می‌کند اما همزمان به مانند منبری برای دروغ‌های آمریکا ستیز و یهودی‌ستیزانه علی خامنه‌ای عمل می‌کند؟»

پیشتر نیز تد کروز نامه‌ای به جک دورسی مدیرعامل توییتر نوشته و از او خواسته بود شرکت متبوعش به سرویس‌دهی به مقامات رژیم ایران از جمله علی خامنه‌ای و محمد جواد ظریف وزیر خارجه پایان دهد، زیرا که این دو نفر در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار دارند. سناتور تام کاتن، سناتور مارشا بلکبرن و سناتور مارک روبیو هم از این نامه سناتور تد کروز حمایت کردند.

در این نامه اعضای مجلس سنای آمریکا نیز تاکید کردند که دولت باراک اوباما رئیس‌جمهوری سابق آمریکا نیز پیشتر معافیت‌هایی در زمینه تحریم مقامات ایرانی به شرکت‌های اینترنتی مانند پیام‌رسان‌ها، شرکت‌های ارائه‌کننده پست ایمیل و همچنین شبکه‌های اجتماعی قائل شده بود

انان در ادامه افزودند: این موضوع به گفته این سناتورها «سبب شد که رژیم ایران پروپاگاندای خود را از طریق شبکه‌های اجتماعی آمریکایی مانند توییتر منتشر کندو یکی از تناقض‌های خشمگین‌کننده این است که رژیم ایران به ملت خود اجازه استفاده از این شبکه‌ها را نمی‌دهد».

آنان در ادامه این نامه آورده اند  که قانون اساسی آمریکا آزادی بیان در این کشور را تضمین می‌کند و «وبگاه توئیتر نباید اقدام به سانسور گفتمان سیاسی آمریکایی‌ها کند».

این سناتورها در نامه افزوده اند که  خامنه‌ای «رهبر دولت حامی تروریسم در جهان و مسئول مستقیم کشته شدن صدها شهروند آمریکایی است و هر شرکت آمریکایی که به او سرویس‌دهی کند باید تحت تحریم‌های آمریکا قرار گیرد.

گفته شده است که موضوع این نامه به اطلاع کاخ سفید نیز رسانده شده و یک نسخه از آن به پرزیدنت  ترامپ ، استیون منوچین وزیر امور خزانه‌داری و همچنین دادستان کل ایالات متحده ارسال شد.