یک شاهزاده سعودی: عربستان این توان نظامی را دارد که رژیم ایران را در هشت ساعت نابود کند

 

یک شاهزاده عربستان سعودی به نام عبدالله بن سلطان در یک پیام توییتری نوشت: ارتش عربستان سعودی می‌تواند طی هشت ساعت رژیم ایران را با یک حمله نظامی نابود کند.

عبدالله بن سلطان بن ناصر آل سعود شاهزاده عربستان سعودی در توییت خود نوشت: به خاطر حمله موشکی اخیر به پالایشگاه آرامکو توسط نیروهای مسلح رژیم ایران، ارتش عربستان قادر به سخترین انتقام جویی می باشد و هیچ قدرتی در دنیا نمی‌تواند مقابل وحدت و عزم و پایداری عربستان بایستد.

سامانه خبری شبکه تلویزیونی الجزیره نوشت:  این توئیت که با واکنش های بسیار و گوناگونی مواجه شد و شماری از  کاربران مسخره‌اش کرده‌اند.بعد از چند ساعت از حساب توئیتری این شاهزاده سعودی حذف شد.

این شاهزاده سعودی  با انتشار ویدئویی که متعلق به دو سال پیش بود به نقل از  یک تحلیلگر سعودی در شبکه‌ای سعودی گفته بود کشورش می‌تواند با موشک‌های دی.اف.۳  هر نقطه‌ای در ایران را ویران کند، وی ادعا کرده و نوشت «البته این فیلم مال دو سال پیش است، یعنی قبل از خرید اف.۳۵ اس.ای، قبل از خرید و توسعه سامانه‌های پدافند هوایی و نیروی دریایی و زمینی و هوایی با موشک‌های پیشرفته… آنچه پنهان است، بزرگ‌تر از اینهاست.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه حکومت ایران پیشتر هشدار داده بود  که هرگونه اقدام نظامی آمریکا یا عربستان سعودی علیه ایران، به «جنگی گسترده» منجر می‌شود

2 دیدگاه‌

Comments are closed.