یک عراقی مزدور حکومت ایران، به اتهام جاسوسی از اپوزسیون برون مرزی، در سوئد محاکمه می شود

گفته شده است که  فرد بازداشت شده دارای تبعیت مضاعف سوئدی عراقی است

حکومت ایران برای شناسایی و سرکوب مخالفان خود در خارج از کشور، همچنان از عوامل گروه های تروریستی خود در دیگر کشورها استفاده می کند.  نهاد قضائی سوئد اعلام کرد : یک تبعه عراقی (۴۶ ساله) را به اتهام جاسوسی برای رژیم ایران محاکمه می کند. این فرد در دادگاه متهم شده که از طریق جمع‌آوری اطلاعات درباره پناهندگان ایرانی مقیم سوئد، بلژیک و هلند به رژیم امکان می دهد آن ها را شناسایی کرد تا اگر فعالیت سیاسی علیه رژیم انجام می دهند، به شیوه های مختلف خنثی شوند.

هانس جورجین هانستروم نماینده دادستان سوئد گفت، «این مرد “بدون فاش کردن نام او” اطلاعات خصوصی را در مورد ایرانی‌های عرب اهوازی به نفع دولت ایران زیر پوشش نماینده یک روزنامه اینترنتی عربی جمع‌آوری می‌کرد.

هانستروم افزود: این مرد با ماموران دستگاه اطلاعاتی ایران از طریق اینترنت یا جلسات خصوصی در تهران ارتباط داشت.به مدت ۴ سال تا پایان فوریه ۲۰۱۹ فعال بود و توانست به درون اندیشکده‌های اینترنتی طرفدار اپوزیسیون رخنه کند و اطلاعات مربوط به ورود به شبکه را از طریق دستگاه‌های هدایت گر ثبت کند.

گفته شده است که  فرد بازداشت شده دارای تبعیت مضاعف سوئدی عراقی است.

دادگاه استکهلم که دستور بازداشت وی را صادر کرده بود  اعلام کرد که فعالیت‌هایش عملا قشر ضعیف و ضربه‌پذیری را نشانه رفته بود که به آزادی‌ها و حقوق حمایت شده آنها طبق قانون اساسی سوئد، در تضاد است .

یک دیدگاه

  1. البته رژیم پلید و حقه بازجمهری اسلامی ایران نه تنها از سایر ملل برای جاسوسی به نفع خودش بهره میبرد بلکه از خود ایرانیهای مقیم آنجا ویا اعزام ایرانی که تابعیت آنجا را کسب نماید بهره میبرند که شاید بعضیها حتی به اسم کامل این افراد دسترسی داشته باشند.

Comments are closed.