یک عضو ستاد ملی مقابله با کورونا گفت: لغو جلسه سران قوا تصمیم درستی بود و مجلس و بقیه ادارات هم باید یا تعطیل یا بسیار خلوت شوند

دکتر مینو محرز متخصص بیماری های عفونی، اعلام کرد:   وضعیت اپیدمی کورونا در ایران هیچ وقت به این وحشتناکی نبوده، هرگونه تجمعی باید لغو شد. در صورتی که در جلسه سران قوا تجمعی بین افراد بوده، لغو آن در شرایط بحرانی کنونی تصمیم درستی بوده، این ویروس با هیچکس شوخی ندارد و باید همه تجمعات و جلسات اداری و غیر اداری تا جای ممکن به صورت مجازی و از راه دور برگزار شود.  هرگونه تجمع در محیط های بسته در شرایط کنونی خطرناک است.

در همین رابطه،  معاون دفتر رئیس‌جمهوری نیز در واکنش به حضور قالیباف، در بخش کورونای یکی از بیمارستان‌های تهران با تاکید بر اینکه کوچک شمردن دستورالعمل ها با هر انگیزه‌ای، عادی‌سازی نقض آنهاست، گفت: حضور در بخش بیماران بدحال و به همراه بردن خبرنگار و دوربین نه ایستادن در کنار مردم که بی‌اهمیت کردن سلامت مردم است.

روز گذشته، نشست سران قوا به درخواست کمیته درمان ستاد ملى کورونا لغو شد.

کمیته درمان کورونا با انتشار بیانیه ای از برگزاری نشست سران قوا جلوگیری کرد و گفت:  با وجود رعایت دستورالعمل های بهداشتی  از سوی رهبری، رییس جمهوری و آخوند «ابراهیم رییسی» رییس قوه قضاییه، بازدید سرزده «محمدباقر قالیباف» از بیمارستان امام خمینی (ره) و تماس مستقیم با بیماران کرونایی در بخش آی سی یو این بیمارستان می تواند با توجه به ارتباط نزدیک وی با روسای قوای دیگر، تمام تلاش های هفت ماه گذشته در رعایت پروتکل ها را از بین برده و امکان ابتلا را افزایش دهد.

در این بیانیه امده است که  قالیباف در ادامه بازدیدهای موسوم به میدانی خود، به بیمارستان بیماران کورونایی  رفت و با  کادر درمان بخش های این بیمارستان بدون رعایت فاصله اجتماعی گفت و گو و  قول پیگیری مشکلات آنها را  داد. تصاویر و فیلم های منتشر شده از این دیدار نشان می دهد که دستورالعمل های  بهداشتی به طور کامل رعایت نشده و محیط آلوده به ویروس بوده است.

این کمیته در ادامه نوشته است: حضور مسئولان در بیمارستان های کرونایی و دربخش ای سی یو در حالی که حتی حضور خانواده های بیماران هم در آن ممنوع است، قطعا خلاف دستورالعمل های  وزارت بهداشت و ستاد کورونا بوده و ممکن است در صورت ابتلا مسیر اجرای وظایف نمایندگی و ریاست مجلس را با دشواری هایی برای وی روبرو کند.

برخی از ناظران می گویند قالیباف  با این کارها خودش را برای ریاست جمهوری انتخاب می کند. او پیشتر بارها دولت را مورد انتقاد قرار داده و  گفته بود که دولت در انجام وظایف اش شکست خورده و مجلس باید امور اجرایی کشور را تا آنجایی که لازم باشد بدست بگیرد .

حسن روحانی  نیز در روزهای اخیر گله کرده بود که بیش از حد در کار دولت دخالت می کنند و همه گناه ها را به گردن او می اندازند و آثار مخرب تحریم های آمریکایی را نادیده می گیرند