یک فرمانده اسرائیلی، به خاطر نقض دستورات نظامی در مورد دوری از خط مرزی با غزه، توبیخ شد

اتوبوس اسرائیلی که بر اثر اصابت موشک ضد تانک از غزه، کاملا در آتش سوخت

فرمانده یک واحد نظامی اسرائیلی که اتوبوس حامل سربازان تحت فرمان او هدف یک موشک ضد تانک قرار گرفت و کاملا سوخت، از جانب فرماندهان ارشد توبیخ شد.

سخن از افسری است که سربازان خود را با اتوبوس به نقطه دیگری می برد، ولی برخلاف دستورهای پیشین، این اتوبوس را به مسیری هدایت کرد که ممکن بود حساس و خطرناک باشد. این اتوبوس مورد حمله یک موشک ضد تانک قرار گرفت و کاملا سوخت. یک سرباز نیز به طور سطحی زخمی شد. ولی به دیگر سرنشینان این اتوبوس آسیبی وارد نیامد. زیرا پیش از آن که موشک شلیک شود، سربازان از اتوبوس پیاده شده و از آن دور گردیده بودند

فرمانده این واحد مورد توبیخ قرار گرفت زیرا از دستورات پیشین سرپیچی کرده بود.

حماس انهدام این اتوبوس را یک پیروزی جنگلی برای خود دانست و آن را جشن گرفت. حماس همچنین در گزارش خود ادعا کرد که قصد کشتن سربازان اسرائیلی را نداشته و منتظر شده که همه سربازان از اتوبوس پیاده گردیده و از آن دور شوند، تا آنگاه اتوبوس را هدف موشک ضد تانک قرار دهد.

برای نخستین بار در تاریخ هفت ساله جنگ خانگی در سوریه، فرمانروای یک کشور دیگر عربی به دیدار بشار اسد در دمشق رفت. سخن از دیکتاتور سودان شمالی به نام سرهنگ غمرالبشیر است که در گذشته همکاری های گسترده ای با حکومت ایران در امور تروریستی داشته است.

عمر البشیر با انجام یک کودتای نظامی به قدرت رسیده بود و در نخستین سال های حکومت خود، به رژیم ایران دست اتحاد داده و یک ائتلاف بین المللی تروریستی به وجود آورده بود.

در هفته های اخیر شایع شد که دولت خرطوم قصد دارد به هواپیماهای مسافری اسرائیل اجازه دهد از حریم هوایی آن کشور بگذردند. استدلال شده بود که وضع اقتصادی سودان شمالی بسیار بحرانی است و این اجازه می تواند نوعی درآمد ارز خارجی باشد.

عمر البشیر فرمانروای سودان، به اتهام ارتکاب جنایات ضد بشری و یاری رساندن به ترور، مورد تعقیب مجامع بین المللی می باشد.

شماری از کشورهای عربی گفته اند هنگام آن رسیده که روابط با سوریه، که از هنگام آغاز خیزش مردمی بحران شده بود، به وضع عادی باز گردد.

حکومت اسلامی ایران، این فراخوانی را نوعی پیروزی خود در ادامه پشتیبانی زا پرزیدنت بشار اسد می داند.