یک فرمانده سپاه پاسداران: شماری از دستگیرشدگان، در بازپرسی به داشتن رابطه با اسرائیل اعتراف کرده اند

یک فرمانده سپاه پاسداران ادعا می کند که شماری از بازداشت شدگان اعتراف کرده اند که از سوی اسرائیل مامور ایجاب آشوب و اغتشاش بوده اند. پاسدار محمد اسماعیل کوثری، در سمت معاون فماندهی قرارگاه ثارالله ادعا کرده گفت که این افراد در جریان بازپرسی، به داشتن ارتباط با اسرائیل اعتراف کرده اند. آگاهان امور ایران، بارها رژیم را متهم ساخته اند که در جریان بازپرسی، با بکار گیری شکنجه های تحمل ناپذیر، دستگیر شدگان را ناچار می سازند به آن چه که رژیم می خواهد اعتراف کنند و اتهاماتی را بپذیرند که هرگز مرتکب نشده اند.

شیوه گرفتن اعترافات اجباری، از نخستین هفته به قدرت رسیدن حکومت کنونی در ایران، جریان داشته است.

پاسدار  کوثری، در پاسخ به این پرسش که “آیا برخی از معترضان با اسرائیل، ارتباط داشته اند”، اظهار داشت:‌ به گفته مسوولان امنیتی سندهای ارتباط آنان با اسرائیل تایید شده است  و در بازجویی‌های انجام‌شده خودشان این ارتباط را قبول کردند و این مسئله در حال پیگیری است که تمام زوایای آن مشخص شود.

پاسدار کوثری  در این باره جزئیات بیشتری را در این باره ارائه نکرده و توضیح نداده است  که این بازداشت‌شدگان تحت چه شرایطی، چنین اتهامی را پذیرفته‌اند تنها، به وجود سند در این زمینه را به گفته‌های مسئولان معطوف کرده است.

پاسدار کوثری افزود : هنوز بازجویی ها ادامه دارد و ما هم در حال بررسی  و تحقیق در باره سایر اغتشاشگران هستیم .

علی خامنه ای در نخستین روزهای تظاهرات مسالمت آمیز مردم ، معترضان را “اشرار” نامید و پس از وی همه مقام‌های دولتی و حکومتی، آنها را “اغتشاشگر” معرفی کردند.

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران گفت : شرایط کنونی جزو سخت ترین شرایط پس از انقلاب است .به خاطر تحریم نفت ایران “حتی کشورهای دوست ایران” که روابط نزدیکی با جمهوری اسلامی دارند هم جرأت اینکه نفت ایران را خریداری کنند، ندارند.

اسحاق جهانگیری  که به نام این کشورها اشاره نکرد گفت: صادرات نفت ایران هنوز صفر نشده و به روش‌های دیگری متوسل می‌شویم تا نفت ایران را بفروشیم.

جهانگیری اعتراف کرد : به معنای واقعی، تمام گلوگاه‌های اصلی کار و فعالیت اقتصادی کشور از سوی آمریکایی‌ها بسته شده است.

3 دیدگاه‌

  1. ای خاعنان میهن که برای پول کشورتان را زیر پای ملاها لگدمال میکنید و خود را پاسدار مینامید، ننگ ابدی بر شما باد.
    ما میدانیم که عزیزان ما را در زیر شکنجه مجبور به اعترافات دروغین کرده اید.

  2. بیچاره دستگیر شدگان ، به جرم همکاری با کشور متخاصم یا اعدام میشن یا به زندانهای طویل المدت می‌افتند . همیشه برای پرونده سازی این کار را میکنند .

  3. درود.
    واقعا باعث تعجبه. این نوع اظهار نظرها و احمق پنداری مردم توسط ایادی نظام. کل شلوغی ها و اعتراضات در ایران، دو تا سه روز به طول انجامید. خبر گرانی بنزین هم که ناگهانی اعلام شد چنانکه خود رئیس جمهور به ظاهر محترم هم خبر نداشت، اینترنت هم که قطع بود، اونوقت چطور ممکنه کشورهای دیگه اقدام به سازماندهی اعتراضات کرده باشند؟
    بیندیشیم!!!!

Comments are closed.